Informacje na bieżąco!
_______________________
Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Dolnośląski Klaster Edukacyjny, którego liderem jest LSSE S.A. pt. „ Mój wymarzony zawód to…".

Pobierz pliki

Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży
Dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Poniżej link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD:brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/ .
Termomodernizacja Budynków SP Kostomłoty
Realizując w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 - Oś Priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna Działanie 3.3 Efektywność energetyczna 
w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym, Poddziałanie 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym zadanie pod nazwą:

„Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Średzkiego i Gminy Kostomłoty”

wykonana została instalacja fotowoltaiczna dla wytwarzania energii na potrzeby budynków Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach
Instalacja składa się z 125 paneli o mocy 395 W każdy. Całkowita moc instalacji – 49,375 kW.

Kolejnymi etapami termomodernizacji będzie docieplenie budynków oraz montaż pomp ciepła.Termo

Pomoc dla Ukrainy

Nasza szkoła została partnerem Dolnośląskiego
Klastra Edukacyjnego.
Aktualny rozkład jazdy autobusów ważny od 03.09.2021r.
Dyplomy- certyfikaty
Insta.Ling już dla nas!

Nasza szkoła przystąpiła do XV Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Dostęp do systemu jest bezpłatny dla nauczycieli, uczniów i rodziców.Program Insta.Ling to skuteczna nauka słówek: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz ortografii języka polskiego. Szczegółowe informacje znajdziesz: https://instaling.pl/
23 czerwca odbyła się Gala Finałowa podsumowująca tegoroczną edycję programu Być jak Ignacy. Nasza szkoła została laureatem
w kategorii Nagrody Specjalne.

Laptopy dla uczniów 
W tym tygodniu Szkole Podstawowej w Kostomłotach Władze Gminy  przekazały laptopy do pracy zdalnej dla uczniów z projektu grantowego pn.
 "Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
w systemie kształcenia zdalnego".
 Laptopy te mają ułatwić zdalną naukę uczniom szkoły.


W lipcu Gmina Kostomłoty pozyskała laptopy kolejne 12 laptopów z rządowego programu “Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Nasza placówka z Programów “Zdalna szkoła” i “Zdalna szkoła plus” otrzymała łącznie 21 laptopów, które ułatwiły prowadzenie zdalnej edukacji, a teraz będą pomocne od września uczniom w nauce, a nauczycielom w pracy.
Specjaliści z PPP współpracujący z naszą szkołą radzą:

Pobierz pliki

WAŻNE INFORACMJE O KORONAWIRUSIE

Pobierz pliki

Szkoła pracuje w programie 
"AKTYWNA TABLICA w SZKOLE " 
Nasza szkoła dołączyła do programu edukacyjnego Eduelo.pl.
Eduelo jest ptatformą online wspierającą edukację dzieci realizujących program szkoły podstawowej. Platforma wykorzystuje techniki gamifikacji, znane z gier komputerowych. Techniki te silnie motywują uczniów do kontynuacji nauki i sprawiają, że jest ona przyjemną formą spędzania czasu.

https://www.eduelo.pl/
Godziny pracy sekretariatu
 


poniedziałek: 7:00 – 15:00
wtorek: 7:00 – 15:00
środa: 7:00 – 15:30
czwartek: 7:00 – 15:00

piątek: Sekretariat nieczynny
dla interesantów


Wpłaty za posiłki przyjmowane są do godziny 13:00
Ceny posiłków

Przedszkole:

śniadanie - 3 zł
obiad - 4 zł
podwieczorek - 2 zł


Szkoła:

śniadanie - 3 zł
zupa - 2,50 zł
obiad - 6 zł


Uwaga Pomoc! - Bezpłatna infolinia!


Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że od 1 października 2019 roku została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. 
Każda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

Oficjalna strona projektu: www.liniadzieciom.pl

Wpłata na Radę Rodziców - 50 zł
e-podręczniki w edukacji

Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami e-podręczników na stronie www.epodreczniki.pl
E-podręczniki to przyszłość szkolnictwa. Warto sięgnąć po materiały, które oprócz tego, że są zupełnie za darmo, wzbogacą wiedzę naszych dzieci. E-podręczniki dostępne dla każdego od przedszkolaka do licealisty!

Między innymi: 

Świat pod lupą.
Choć aura coraz częściej płata figle, to jednak latem śnieg nie pada. Dlaczego? Po odpowiedź trzeba sięgnąć do e-podręcznika do przyrody. Tam również można odesłać tych, którzy zechcą się przekonać, że bardzo ciężkie przedmioty łatwo przestawić z miejsca na miejsce, o ile wie się jak! Autorzy przygotowali wiele obserwacji i doświadczeń, które uczniowie wykonają za pomocą dostępnych materiałów zarówno w domu, jak i w szkole. Trudniejsze fragmenty zilustrują filmy.

Panoramiczne podróże.
Dzięki fotograficznym panoramom uczniowie korzystający z e-podręczników będą odbywać wirtualne podróże. „Odwiedzą” np. Czarnolas, gdzie żył i tworzył Jan Kochanowski.
Panoramiczna interaktywna fotografia, bo taką niespodziankę przygotowuje dla uczniów zespół e-podręczników, robi ogromne wrażenie. Czujemy się tak, jakbyśmy przenieśli się do sfotografowanego miejsca. Przedmioty i wszelkie obiekty na nim widoczne zdają się dostępne na wyciągnięcie ręki. Mamy poczucie, że można ich dotknąć.

Nauka w trzech wymiarach.
Piramida Cheopsa w miejscu warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Spacer w głębi lasu z możliwością podpatrywania żyjących w nim dzikich zwierząt. A nawet dostępny na wyciągnięcie ręki słynny kamień z Rosetty pokryty hieroglifami z 196 r. p.n.e. To tylko nieliczne wizualne atrakcje edukacyjne przygotowywane dla uczniów w technologii 3D.

Nowatorska Gramatyka.
W gimnazjalnym e-podręczniku do języka polskiego kurs gramatyki jest niezależny od podrozdziałów literackich i lekcji kształcących kompetencje komunikacyjne. Lekcje gramatyczne mają wiele treści dodatkowych – także do samodzielnej nauki. Autorski wykład uzupełniają liczne ćwiczenia.

Internetowa biblioteka wolnych lektur.
Do projektu e-podręczników dołącza darmowa biblioteka internetowa Wolne Lektury. Dzięki niej uczniowie będą mieli nieograniczony dostęp do ponad 3 tys. zdygitalizowanych utworów literackich, w tym do wielu lektur szkolnych.

Zachęcamy do korzystania. Bądź e-uczniem XXI wieku!

Dolnośląski Kurator Oświaty
mgr Beata Pawłowicz
Insta.Ling już dla nas!

Nasza szkoła przystąpiła do X Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół a dostęp do systemu jest bezpłatny dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

Program Insta.Ling to skuteczna nauka słówek: 
angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz ortografii języka polskiego

szczegółowe informacje znajdziesz:
Uwaga!

Informację o sprawozdaniu finansowym 
Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej 
w Kostomłotach 
można znaleźć na stronie bip.kostomloty.pl
.