100-lecie Niepodległości    
2018/19
_________________________
100-lecie Niepodległości

W miesiącu listopadzie, w naszej szkole, w sposób szczególny czcimy 100-lenią rocznicę odzyskania niepodległości. Z tego też powodu uczniowie uczestniczą w różnych działaniach. Zachęcamy do zapoznania się z nimi w zakładce "100-lecie Niepodległości"

Integracja piątoklasistów

19 października uczniowie klasy V a i klasy V b spędzili aktywne przedpołudnie we wrocławskim Parku Trampolin Gojump. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była udana.

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2018 w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były kwiaty, słodkości i ogrom pięknych i wzruszających życzeń. Dziękujemy pani Magdalenie Socha i panu Bogusławowi Boczniewiczowi za przygotowanie swoich klas do zaprezentowania pięknego apelu.

Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów
Pasowanie Pierwszoklasistów

W dniu 11 października odbyło sie w naszej szkole pasowanie pierwszoklasistów. Młodym rekrutom edukacyjnym życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy na wszystkich stopniach edukacyjnych.

"Dywizjon 303 - historia prawdziwa" oraz Muzeum Broni

4 października uczniowie klas VII - VIII wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do kina na film "Dywizjon 303 - historia prawdziwa" oraz zwiedzili Muzeum Broni.

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września 2018 r. obchodzony był w naszej szkole już VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jak corocznie uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję, której celem było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja przeprowadzona była pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Każdy w tym dniu mógł wykazać się znajomością tabliczki i zdobyć tytuł Matematycznego Experta Tabliczki Mnożenia.
Na lekcjach matematyki uczniowie rywalizowali w parach grając w „Bingo matematyczne”, uzupełniali „Tabele mnożenia”, utrwalali mnożenie i dzielenie jako działania odwrotne. Korytarze szkolne ozdobione były plakatami nawiązującymi do mnożenia i dzielenie liczb.


nauczyciel matematyki
Alicja Niedziółka
Śladami zabytków Dolnego Śląska

27 września 2018 r. uczniowie klas V c, VI a, VI b wraz wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę do Zagórza. Celem wyjazdu było zwiedzenie Zamku Grodno. Zamek ten, został wybudowany na szczycie wzgórza Choina (ok. 450 m n.p.m.) w północnej części Gór Sowich. Wzgórze to wznosi się nad doliną Bystrzycy Świdnickiej i jest to jeden z najbardziej malowniczo położonych zamków na Śląsku.
Dzień był tak ładny, że postanowiliśmy wyruszyć spacerkiem do zapory wodnej w Zagórzu Śląskim i podziwiać widoki roztaczające się wokół jeziora Lubachowskiego. Z zapory udaliśmy się na Zamek Grodno. Tutaj zwiedziliśmy zamek, poznaliśmy historię tego miejsca, wysłuchaliśmy legend i interesujących anegdot. Przy okazji mogliśmy też sprawdzić swoją wiedzę historyczną. Po spacerze i zwiedzaniu przyszedł czas na ognisko i kiełbaski, które wszystkim bardzo smakowały. Po obfitym jedzeniu, każdy mógł zmierzyć się w zawodach sportowych „strzały z łuku do tarczy”, był również czas na zakup pamiątek. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.
Uczestnicy wycieczki 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

3 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. To historyczny moment, w którym naukę rozpoczął rocznik klas VIII. Życzymy wszystkim wspaniałych osiągnięć.