2018/19
_________________________
27 Finał WOŚP

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem była zbiórka na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 
Uczniowie naszych szkół, zarejestrowani w Sztabie przy Szkole Podstawowej im. M Konopnickiej w Kostomłotach, po raz dwudziesty pierwszy kwestowali w tym dniu na terenie gminy. W GOK-u odbyły się występy artystyczne naszych najmłodszych dzieci. Przeplatane one były licytacjami. Za symboliczne pieniądze można było kupić pyszne wypieki i ciasteczka upieczone i ofiarowane przez darczyńców. 
Drodzy mieszkańcy, podczas tegorocznego Finału zebraliśmy 32.006,35 złotych. Cieszę się, że w tym roku pobiliśmy, i to znacznie, rekord poprzedniego Finału.
Dziękuję Pani Magdalenie Socha za pomoc w organizacji tego Finału, dziękuję pracownikom GOK, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy, zespołowi Black& White, sponsorom, mieszkańcom gminy, którzy wsparli finansowo zbiórkę podczas licytacji. Składam podziękowania rodzicom za opiekę na dziećmi podczas kwesty, a także Dyrektorowi i pracownikom BS w Kostomłotach za rozliczenie zebranych pieniędzy.
Lista wolontariuszy: Frydryk Kinga, Malec Alicja, Śladowska Anna, Puzio Julia, Bronowicki Mariusz, Iwaszko Joanna, Sroga Jadwiga, Julia Gacka, Zieliński Szymon , Cymerman Dominika, Cymerman Grzegorz, Chlewicka Hanna, Janiec Hanna, Kłodnicka Aleksandra, Zuzanna Chmielewska, Laskowska Aleksandra, Rostkowska Maja, Tęcza Patrycja, Janiec Julia, Strzelecki Szymon, Dudka Bartłomiej, Gabor Julia, Seweryn Tęcza, Stankiewicz Wiktor, Konieczna Lena, Wojciechowski Karol, Wójtowicz Jagoda, Oliwia Paleń, Martyna Wiącek, Angelika Młynarczyk 
Szef Sztabu 
 Jadwiga Sroga


Plebiscyt "Nauczyciel na medal"

19 grudnia bieżącego roku w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Plebiscyt Gazety Wrocławskiej "Nauczyciel Na Medal". W tym szczególnym dniu Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach została wyróżniona nagrodą za I miejsce w powiecie średzkim w kategorii "Szkoła Roku - Szkoła Przyjazna Uczniom". 
Pani Ewelina Dudka, nauczycielka języka angielskiego zdobyła I miejsce w powiecie średzkim oraz II miejsce w województwie dolnośląskim w kategorii "Nauczyciel na Medal klas IV-VIII i Gimnazjum". Pani Monika Chudy-Majchrzak, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej zdobyła I miejsce w powiecie średzkim w kategorii "Nauczyciel na Medal Edukacji Wczesnoszkolnej". Nagrody laureatom wręczył redaktor naczelny Gazety Wrocławskiej Arkadiusz Franas. 
Gratulujemy zwycięzcom!

100-lecie Niepodległości

W miesiącu listopadzie, w naszej szkole, w sposób szczególny czcimy 100-lenią rocznicę odzyskania niepodległości. Z tego też powodu uczniowie uczestniczą w różnych działaniach. Zachęcamy do zapoznania się z nimi w zakładce "100-lecie Niepodległości"

Integracja piątoklasistów

19 października uczniowie klasy V a i klasy V b spędzili aktywne przedpołudnie we wrocławskim Parku Trampolin Gojump. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była udana.

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2018 w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były kwiaty, słodkości i ogrom pięknych i wzruszających życzeń. Dziękujemy pani Magdalenie Socha i panu Bogusławowi Boczniewiczowi za przygotowanie swoich klas do zaprezentowania pięknego apelu.

Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów
Pasowanie Pierwszoklasistów

W dniu 11 października odbyło sie w naszej szkole pasowanie pierwszoklasistów. Młodym rekrutom edukacyjnym życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy na wszystkich stopniach edukacyjnych.

"Dywizjon 303 - historia prawdziwa" oraz Muzeum Broni

4 października uczniowie klas VII - VIII wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do kina na film "Dywizjon 303 - historia prawdziwa" oraz zwiedzili Muzeum Broni.

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września 2018 r. obchodzony był w naszej szkole już VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jak corocznie uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję, której celem było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja przeprowadzona była pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Każdy w tym dniu mógł wykazać się znajomością tabliczki i zdobyć tytuł Matematycznego Experta Tabliczki Mnożenia.
Na lekcjach matematyki uczniowie rywalizowali w parach grając w „Bingo matematyczne”, uzupełniali „Tabele mnożenia”, utrwalali mnożenie i dzielenie jako działania odwrotne. Korytarze szkolne ozdobione były plakatami nawiązującymi do mnożenia i dzielenie liczb.


nauczyciel matematyki
Alicja Niedziółka
Śladami zabytków Dolnego Śląska

27 września 2018 r. uczniowie klas V c, VI a, VI b wraz wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę do Zagórza. Celem wyjazdu było zwiedzenie Zamku Grodno. Zamek ten, został wybudowany na szczycie wzgórza Choina (ok. 450 m n.p.m.) w północnej części Gór Sowich. Wzgórze to wznosi się nad doliną Bystrzycy Świdnickiej i jest to jeden z najbardziej malowniczo położonych zamków na Śląsku.
Dzień był tak ładny, że postanowiliśmy wyruszyć spacerkiem do zapory wodnej w Zagórzu Śląskim i podziwiać widoki roztaczające się wokół jeziora Lubachowskiego. Z zapory udaliśmy się na Zamek Grodno. Tutaj zwiedziliśmy zamek, poznaliśmy historię tego miejsca, wysłuchaliśmy legend i interesujących anegdot. Przy okazji mogliśmy też sprawdzić swoją wiedzę historyczną. Po spacerze i zwiedzaniu przyszedł czas na ognisko i kiełbaski, które wszystkim bardzo smakowały. Po obfitym jedzeniu, każdy mógł zmierzyć się w zawodach sportowych „strzały z łuku do tarczy”, był również czas na zakup pamiątek. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.
Uczestnicy wycieczki 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

3 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. To historyczny moment, w którym naukę rozpoczął rocznik klas VIII. Życzymy wszystkim wspaniałych osiągnięć.