2020/21
„Bajka z Pluszowym Misiem w tle na dzisiejszy czas”

Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami STOP – to nie jest ta bajka – zacznijmy od początku.
W tym roku 25 listopada w pięknym Dniu Pluszowego Misia do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach przyjechały autobusem szkolnym bardzo zaspane Pluszaki. Kiedy weszły do szkoły musiały zdezynfekować wszystkie cztery łapki, potem otrzymały od pani pedagog śliczne, białe maseczki i ruszyły szukać dzieci.
Udały się do klas, a tam pusto, pobiegły na salę gimnastyczną, a tam tylko „echo” się odezwało. Pomyślały: „dziewczęta i chłopcy są na stołówce i jedzą śniadanie”, ale tam też nikogo nie było. Na stołach czekało na nich małe  „co nieco”. Zjadły z apetytem chleb z miodem i ruszyły dalej szukać swoich przyjaciół. Na placu zabaw i na boisku spotkały jesienny wiatr tańczący z suchymi liśćmi, potańczyły z nimi i pobiegły do przytulnej biblioteki.
Tam spotkały panią bibliotekarkę, która przeczytała kilka ciekawostek o życiu prawdziwych niedźwiadków. Każdy Miś wypożyczył książkę.
Potem udały się do szatni, gdzie ubrały ciepłe czapki, rękawiczki, szaliki i odjechały do swoich domów.
A  w domu czekały na nich zaniepokojone dzieci, którym musiały zeszczegółami opowiedzieć o swojej dzisiejszej wyprawie. Przepraszały i obiecały, że na drugi rok, razem w tym dniu będą w szkole bawić się i cieszyć swoim towarzystwem.
W tym roku 25 listopada uczniowie i ich Pluszowe Misie mogą razem zasiąść przed komputerem i pozdrowić wszystkich nauczycieli, którzy w tym dniu będą stawiać tylko pozytywne oceny.

Pomysł na bajkę – pedagog Jadwiga Frydryk

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.


Tego dnia także nasi uczniowie oraz nauczyciele wysyłali do siebie kartki z życzeniami i pozdrowieniami. Młodsi zaś namalowali piękne prace plastyczne, a starsi wykonali chmury wyrazowe obrazujące życzliwość.
Spotkanie on-line z leśnikiem

20 listopada odbyło się wyjątkowe spotkanie on-line z leśnikiem Leszkiem Urbańskim- specjalistą służby leśnej ds. Ochrony i użytkowania lasu w nadleśnictwie Włoszakowice, z zamiłowania globtrotera i przyrodnika. Uczniowie klas IVA i VIIA mogli dowiedzieć się o funkcjonowaniu lasu, pracy leśników, strukturze nadleśnictwa oraz jak leśnicy chronią miejscową faunę i florę. W nadleśnictwie Włoszakowice odbywa się rewitalizacja myszołowów i orła bielika. Po raz pierwszy od stu lat para myszołowów dochowała się potomstwa. Niezwykła dokumentacja z pracy ornitologów, służb leśnych i ekologów wprawiła w zdumienie niejednego uczestnika spotkania. Prelekcję ilustrowały przepiękne zdjęcia z natury np. wnętrza gniazda
znajdującego się kilkanaście metrów nad ziemią. Wirtualny spacer nie
zastąpi kontaktu z naturą, ale kontakt z pasjonatem jest fascynujący i budującydla młodych ludzi. 
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF-
Pomoc dla Jemenu

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach razem z UNICEF świętowała Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Dzieci, Rodzice, Nauczyciele –cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach brała udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.
20 listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane.
Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku
przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak uczniowie i nauczyciele nie zapominają o tym dniu i realizują aktywności on-line, które mają zwrócić uwagę odbiorców na prawa dzieci, zwłaszcza tych w Jemenie –kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są
dzieci. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo. Polskie szkoły i przedszkola nie pozostają obojętne na los dzieci w Jemenie i włączają się w pomoc organizowaną przez UNICEF.
Do akcji przystąpiła także Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach,
która w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF, zorganizowała wiele ciekawych działań. Przedszkolaki obejrzały w szkole prezentację i
film o sytuacji w Jemenie. Poznały sylwetkę Janusza Korczaka, pedagoga, który walczył o prawa dzieci. Wysłuchały części audiobooka książki Korczaka Król Maciuś I. Śpiewały piosenki, wykonały piękne rysunki, plakaty ukazujące Lepszy świat dla dzieci w Jemenie, które zdobią korytarz szkolny. Starsi uczniowie w ramach zdalnego
nauczania obejrzeli filmik promujący akcję, wykonali prace plastyczne/graficzne,
budowali z klocków Lego Lepszą wizję świata dla dzieci w Jemenie, wzięli udział w quizie on-line Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka oraz w quizach w aplikacji Kahoot: Wprowadzenie do praw dziecka, Dowiedz się więcej o prawach dziecka, Zostań ekspertem w zakresie praw dziecka. Postarali się także, aby w ich domach zagościł kolor niebieski. Przykleili niebieskie rysunki na szyby okien, aby pokazać solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie. Uczniowie w tym dniu uczestniczyli w zajęciach ubrani na niebiesko- w kolorze UNICEF.
To była niezwykle wzruszająca lekcja zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, bo przecież jak mawiał Jan Paweł II: ,,Nie wolno przechodzić obojętnie. Musimy zatrzymać się obok cierpiącego, bez względu na to, kim jest. To dar z nas samych”.
17 listopada gościliśmy panią redaktor Dorotę Kuźnik z Radia Wrocław. Nasi uczniowie: Hania, Hania, Daria, Julka, Antek i Cyprian uczestniczyli w nagraniu kolejnej audycji Akademii Młodego Radiowca. Mogli podzielić się swoimi pasjami, uwagami na temat obecnej sytuacji młodych ludzi, swoimi radościami, ale też obawami. Dla wszystkich był to debiut dziennikarski. Nagraniu towarzyszyła
radosna atmosfera, ale również trema. Młodzi adepci poradzili sobie świetnie. Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca będzie w przyszłości owocna.
Nasza szkoła w dniach od 16 do 19 listopada brała udział
w Festiwalu internetowym z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej.

TEG to międzynarodowy tydzień poświęcony globalnym wyzwaniom, którego obchody przypadają zawsze na trzeci
tydzień listopada. Został on zapoczątkowany w 1999 roku
przez Centrum Północ-Południe działające przy Radzie Europy.
Podczas jego trwania nie tylko mieszkańcy i mieszkanki Europy, ale i całej naszej planety organizują różne wydarzenia
poruszające tematy funkcjonowania współczesnego świata, globalnych wyzwań i współzależności. W tym roku mają one najczęściej charakter on line z powodu sytuacji epidemiologicznej.
Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Wirtualnym Festiwalu Tygodnia Edukacji Globalnej z CEO. To interaktywna forma, w której zespoły uczniowskie z różnych zakątków naszego kraju uczestniczą we wspólnej wirtualnej zabawie. Zespoły, których członkowie współpracując przez Internet, wykonują zadania związane z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Nasz zespół pod nazwą Agenci Nauki (są to uczniowie klasy VIIA: Ola, Magda, Matylda, Zuzia, Cyprian, Szymon i Filip oraz Filip) wraz z setką innych grup z całej Polski miał możliwość poznania globalnych
problemów oraz zastanowienia się, jak można je rozwiązać.
W pierwszym dniu, któremu patronowało hasło: Stop nierównościom!, nasi uczniowie mogli poznać pozostałe zespoły oraz dowiedzieć się, jakie są cele Zrównoważonego Rozwoju oraz jak uczynić nasz świat bardziej sprawiedliwy dla wszystkich. Dzień drugi (Zmiana klimatu) oraz czwarty (Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój) poświęcone były problemom zmian klimatycznych oraz sposobom ich przeciwdziałania. W trzecim dniu uczyli się o migracjach i mogli zapoznać się z story- tellingiem. W trakcie tych czterech pracowitych dni uczestnicy musieli się zmierzyć
z bardzo różnymi zadaniami, często bardzo zaskakującymi, presją czasu i własnymi słabościami. Udział wymagał współpracy, umiejętności słuchania i planowania działań. Rozwiązania prezentowane były na Padlecie.
Festiwal to:
- szczypta refleksji nt. współczesnego świata…
- garść inspiracji od innych, co robić, aby lepiej chronić ludzi i planetę…
- worek konkretnych pomysłów, jak zmieniać świat na lepsze w szkole i w domu……
Lekcja patriotyzmu  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli podcza lekcji zdalnej
w ważnym dla każdego Polaka wydarzeniu. We wtorek o godzinie 11:11 odśpiewali hymn, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". 
Poza tym na lekcji informatyki przygotowali prace na temat symboli narodowych.
Reprezentanci różnych klas uczcili 102. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, składając symboliczny bukiet.

Pobierz pliki

  • 1. (35.18 KB)
  • 2. (320.18 KB)
  • 3. (393.34 KB)
  • 4. (336.78 KB)
  • 5. (214.75 KB)
  • 6. (195.67 KB)
  • 7. (261.56 KB)
  • 8. (270.68 KB)
  • 9. (363.83 KB)
Uczniowie klasy Ia i IIIa uczcili kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wykonali piękne kotyliony oraz prace dotyczące symboli narodowych. 
Czarodziejskie drzewo
Od wielu lat Klub Gaja realizuje program Święto Drzewa. Program ten, to szeroka edukacja na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu, twórcza współpraca
i działania praktyczne – sadzenie i ochrona drzew. W ten sposób społeczności lokalne w całym kraju podejmują się konkretnych działań dla środowiska naturalnego
i wspólnego dobra. Tradycyjnie inauguracja odbywa się 9 października. Tegoroczna
edycja odbywa się pod hasłem Święto Drzewa dla zwierząt.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach po raz kolejny wzięli udział w tej niezwykle ważnej i pożytecznej inicjatywie. Pomimo wielu przeciwności, między innymi sytuacji pandemicznej, udało się zrealizować wiele zadań. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Miękinia posadzono około 300 sadzonek drzew liściastych i iglastych. Uczniowie sadzili młode drzewka w swoim otoczeniu, zobowiązując się o nie dbać. Akcja adopcji drzew będzie monitorowana. Jest to niezwykle korzystne i twórcze działanie, gdyż młodzi ludzie uczą się odpowiedzialności za podjęte działania, planując je, angażują członków swoich rodzin. Nasze środowisko wzbogaci się o nowe zielone płuca. W naszej gminie jest niewątpliwy deficyt drzew, więc każda tego typu akcja jest na wagę złota. Grupa młodych ludzi pod opieką pana Grzegorza Żerelika poświęciła swój wolny weekendowy czas, aby posadzić drzewka wokół boiska w Samborzu.
W październiku uczniowie młodszych klas uczestniczyli w spacerach, obserwując
z pomocą lup i lornetek okoliczną przyrodę. W klasach dokonywali obserwacji mikroskopowych tkanek drzew. Powstawały prace plastyczne, instalacje a nawet las w słoiku. Uczniowie starszych klas opracowali grę korytarzową "W poszukiwaniu
czarodziejskiego drzewa". Piękne, twórcze prace plastyczne ozdobiły gazetki ścienne. Dzieci i młodzież poznawała zależność między drzewami a zwierzętami. A wszystko to w atmosferze radości, twórczej ekscytacji i poczuciu robienia czegoś niezwykle ważnego.
Społeczność szkolna w szczególności chce podziękować panom: Piotrowi
Masłowskiemu i nadleśniczemu Waldemarowi Zarembie z Nadleśnictwa Miękinia za pomoc w realizacji programu i nieodpłatne przekazanie sadzonek. Panom Ryszardowi Gliwie i Kazimierzowi Morawcowi za transport i nieocenione wsparcie oraz panu Grzegorzowi Żerelikowi za szczególne zaangażowanie.

Marzena Oleśków
Zabawy z lekturami szkolnymi :)
Prace uczniów powstałe podczas lekcji tradycyjnych i zdalnych.
zDolny Ślązak
W dniach 19-23 października 2020 roku odbyły się w naszej placówce szkolne etapy konkursu zDolny Ślązak. Organizatorem konkursu jest Dolnośląski Kurator Oświaty, zaś realizatorem Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu we współpracy z powiatowymi ośrodkami doradztwa nauczycieli oraz dyrektorami i nauczycielami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań, pasji i kompetencji kluczowych.
W naszej szkole wzięło udział 26 uczniów z następujących przedmiotów: język polski, język angielski, matematyka, fizyka, biologia, chemia, geografia.
Do etapu powiatowego uzyskaliśmy 11 kwalifikacji. Rekordzistka Wiktoria Janiec z
klasy VIII A zakwalifikowała się do konkursu z: języka polskiego, matematyki, biologii i chemii. Kajetan Oleśków z klasy VIII A z matematyki i fizyki. Kolejnymi uczniami zakwalifikowanymi do następnego etapu są: Damian Dudek klasa VIIB i
Matylda Kowalska z klasy VIIA z historii, Julia Jeleniewska z klasy VIIIA z języka polskiego, Aleksandra Kopacz z klasy VIIA z biologii oraz Kinga Frydryk z klasy VIIIA z matematyki.
Szkolna Komisja konkursowa dziękuje wszystkim uczniom za udział. Będziemy trzymać kciuki, życząc sukcesów w etapie powiatowym.
STOP PRZEMOCY!
Prace jesienne klasy Ib
DZIEŃ PAPIESKI

XX Dzień Papieski przeszedł do historii. W tym roku obchodziliśmy to szczególne
dla nas święto w niedzielę, 11 października. Ze względu na pandemię obchodziliśmy go trochę inaczej. Reprezentanci naszej szkolnej społeczności, zgłębiali znaczenie słów Papieża Polaka wraz z wiernymi uczestniczącymi we mszy świętej w kościele
w Kostomłotach. W czasie Eucharystii o godz. 12:00 uczniowie  wystąpili
z programem artystycznym, przygotowanym na okoliczność tego dnia . „Totus
Tuus – Cały Twój, Maryjo” – hasło przewodnie tegorocznego Dnia Papieskiego,
a zarazem motto życia św. Jana Pawła II było ogniwem łączącym występ młodzieży,
a postać Maryi miała szczególne miejsce w tym niezwykłym przedstawieniu. Swoim występem uczniowie stworzyli „żywy różaniec”, jedną z ulubionych modlitw Jana Pawła. Jak wiemy, różaniec składa się standardowo z pięciu tajemnic, jest jednak
mieszanką tajemnic radosnych, światła, bolesnych i chwalebnych (każda z nich dotyczy w pewien sposób Maryi). W scenariuszu każda tajemnica posiadała rozważanie oraz opis wydarzenia z życia Jana Pawła II, który wiązał się z daną tajemnicą. W ten sposób podkreślona została szczególna więź Papieża z Matką Bożą
oraz Jej rola w naszym życiu. Podczas występu wybrzmiały nastrojowe utwory muzyczne, pięknie zaprezentowane przez absolwentkę byłego gimnazjum Martynę
Sawicką, a tematycznie wpisujące się w papieskie rozważania poświęcone
Matce Bożej.

W szkole natomiast z tej okazji zostały przygotowane gazetki okolicznościowe, nawiązujące do hasła tego dnia i pontyfikatu Jana Pawła II, które zostały ustawione na szkolnych korytarzach.
Uczniowie działający w szkolnym wolontariacie, przeprowadzili zbiórkę funduszy na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta, co roku obejmuje opieką blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z małych miejscowości całej Polski.

Pomimo, że Jana Pawła II nie ma wśród nas od piętnastu lat, to ciągle na nowo ożywa – w swojej nauce, złotych myślach. Jest niedoścignionym wzorcem osobowym, który na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Lekcja plastyki w klasie IVa i Va- „ Ze starego coś nowego i kolorowego…”
Owocowo-warzywne ludziki w wykonaniu klasy 1b
Inauguracja 18. edycji Święta Drzewa
Nasza szkoła otrzymała zaproszenie na inaugurację 18. edycji Święta Drzewa. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną Pani Dyrektor nie mogła wziąć udziału w tej pięknej uroczystości. Od wielu lat klub Gaja organizuje coroczne święto drzewa w dniu 10 października. W całym kraju organizuje się akcje sadzenia drzew, happeningi, zajęcia dendrologiczne, spotkania z leśnikami. W tym roku hasłem
przewodnim jest święto drzewa dla zwierząt. Tak świętowali tę uroczystość przedszkolaki i uczniowie klas młodszych.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 5 października 2020 roku w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach wybrali trzech przedstawicieli z dziesięciu kandydatów.


Decyzją uczniów w skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą:
Kajetan Oleśków z klasy VIIIa
Aleksandra Kopacz z klasy VIIa
Cyprian Mikulski z klasy VIIa

Wyżej wymienionym osobom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na efekty pracy na rzecz szkoły.
V edycja programu Być jak Ignacy
W roku szkolnym 2020/2021 ruszyła V edycja programu Być jak Ignacy, którego patronem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W tym roku kolejny raz będzie działać koło naukowe uczniów klas starszych o wdzięcznej nazwie Agenci Nauki oraz koło uczniów klas trzecich Mali Odkrywcy. Adepci kół naukowych będą poznawać zagadnienia z energii, ekologii, transportu i nowych technologii. W tej niezapomnianej podróży towarzyszyć im będzie robot o wdzięcznym imieniu Blu. Mamy nadzieję na zrealizowanie kilku wycieczek naukowych. Hasłem tegorocznego programu jest: Nauka to przyszłość.
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
2 października 2020 obchodziliśmy już po raz ósmy w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja,
w którą corocznie włącza się około 6 tysięcy szkół z kraju i z zagranicy. W tym dniu
ludzie z całego świata uświadamiają innym, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej
z przyjemnością.
W naszej szkole obchody związane z tym dniem rozpoczęły się 28 września 2020r.
Na lekcjach matematyki uczniowie mieli możliwość utrwalenia tabliczki mnożenia
w grach i zabawach, układali rymowanki. 2 października w klasach IV - VIII przeprowadzono egzaminy z tabliczki mnożenia, typując osoby, które zaliczyły
mnożenie na "5". Na lekcjach informatyki w klasach VI- VIII, uczniowie mieli możliwość raz jeszcze utrwalić tabliczkę.
Zajęcia przeprowadzono z wykorzystaniem strony tabliczkamnożenia.pl.
Wszyscy biorący udział wykazali się znajomością mnożenia, dzielenia oraz pracą
w określonym czasie rozwiązując dwa testy "Test na czas", "Test 100 sekund". Najlepsi zostali nagrodzeni.
18 uczniów z klas IV -VIII uczestniczyło od 5 do 7 października w 3 dniowym Internetowym konkursie matematyczno-logicznym, ARCYMISTRZ MNOŻENIA
organizowanym w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Zadania konkursowe to: łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagały od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.
Dziękuję wszystkim za włączenie się w realizację zadań związanych z obchodami Dnia Tabliczki Mnożenia, a startującym w konkursie internetowym super wyniku.

koordynator
szkolny: Alicja Niedziółka
Pierwszoklasiści poznają znaki drogowe, spacerując ulicami Kostomłotów.
"UMIEM PŁYWAĆ"

Uczniowie kl.III a i b w tym roku szkolnym biorą udział w pozalekcyjnych zajęciach sportowych na pływalni w Środzie Śląskiej w ramach projektu "Umiem Pływać".
CERTYFIKAT

Pobierz pliki


PIERWSZY DZIEŃ JESIENI!

23 września 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach

HARMONOGRAM:
„KOLOROWY DZIEŃ”
23 września ubieramy się kolorowo, bo jesień nie jest smutna- najbardziej kreatywna
klasa otrzyma nagrodę niespodziankę.
„OWOCOWA ŚRODA”
II śniadanie ucznia urozmaicamy naszymi polskimi owocami.
„WIELKIE SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020”
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaczynają od porządkowania „własnego
podwórka” w środę po południu – zdjęcia z akcji prosimy przesyłać na adres pedagogspkostomloty@onet.pl

PAMIĘTAJ !
jesienią dni robią się coraz krótsze i jesteśmy słabo widoczni, dlatego zawsze NOŚ
ODBLASKI i bądź widoczny!!!

Koordynatorzy akcji:
Pedagog: J. Frydryk
M. Oleśków
M. Malinowska
M. Socha
Międzynarodowy Dzień Kropki
        Narodowe Czytanie 2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej wyglądało inaczej niż zwykle z powodu panującej pandemii. Ze względu na
bezpieczeństwo tylko uczniowie klas pierwszych rozpoczęli nowy rok szkolny w sali gimnastycznej wraz z wychowawcami, rodzicami i Dyrektorem Szkoły P. Urszulą Wielgus. Pozostali spotykali się z wychowawcami w swoich salach.
Reprezentanci klasy VIIIa uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej, składając symboliczny bukiet.