20-lecie nadania imienia
Dnia 1 czerwca w Szkole Podstawowej w Kostomłotach odbyła się uroczystość 20-lecia nadania imienia Marii Konopnickiej oraz 15. rocznicy przyjęcia Sztandaru.
Obchody Święta Szkoły rozpoczęły się o godz. 9:00 na sali gimnastycznej. Wśród
publiczności zasiedli zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Kostomłoty Pani
Alicja Meusz, Przewodnicząca Rady Gminy Kostomłoty Pani Agnieszka Śladowska
oraz Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, przedszkolaki i uczniowie. Po odśpiewaniu hymnu Polski oraz hymnu Szkoły najmłodsi uczniowie i ich starsi koledzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, recytatorskie i wokalne. Aby wszystkim zgromadzonym przybliżyć życie i twórczość patronki, klasy II i III przygotowały prezentację multimedialną. Sześciolatki w swoim programie artystycznym pokazały, że „krasnoludki są na świecie”. Recytowały wiersz Tęcza oraz pięknie wykonały tańce- Krasnali i Tęczy, zagrali na bumbum rurkach. Występ uatrakcyjnili starsi koledzy ze szkoły- Anastazja wykonała piosenkę do wiersza M. Konopnickiej, a klasa IVb zobrazowała Muchy Samochwały. Barwne stroje dzieci, piękna dekoracja sali, w której odbywała się uroczystość, dopełniły świetności wydarzenia.
Na zakończenie przedstawiciele Urzędu Gminy w Kostomłotach przekazali życzenia
od siebie i Pani Wójt Janiny Gawlik i wręczyli okolicznościowy prezent. Do podziękowań i życzeń dołączyła się także Pani Dyrektor Szkoły Urszula Wielgus.