Wydarzenia 2008/09

______________________________

Pobierz pliki

22.10.2008
Pasowanie na ucznia
 

 

22 października 2008 roku pierwszoklasiści ze  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach zostali pasowani na ucznia. Grupa 38 adeptów wiedzy oficjalnie dołączyła do grona uczniów. Podczas ślubowania uroczyście przyrzekali, że będą się starali być dobrymi uczniami i ludźmi, a swoją nauką i zachowaniem będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uczniowie do tej ważnej  uroczystości przygotowani byli przez panią Katarzynę Burczyk oraz Monikę Chudy - Majchrzak już od pierwszych dni nauki szkolnej. Uczyli się piosenek, inscenizacji, tańca. Poznawali szkolne życie oraz zasady zachowania się panujące w szkole. Uczyli się bardzo pilnie, ponieważ wiedzieli, że czeka ich egzamin z wiedzy, umiejętności i zręczności. 

Uczniowie podczas inauguracji odśpiewali Hymn Narodowy oraz udzielili odpowiedzi do wiersza - Kto ty jesteś?. Odpowiadali również na zagadki związane z symboliką naszego kraju. Kolejnym punktem programu było pasowanie, którego  dokonała dyrektor Urszula Łapa, dużym, symbolicznym, niebieskim piórem. Następnie wręczyła uczniom pamiątkowe akty pasowania. Całej uroczystości przyglądali się,  jednocześnie podziwiając swe pociechy  rodzice, grono pedagogiczne, uczniowie klas II i III, dyrektor szkoły oraz pedagog szkolny. Uroczystość zakończyła się wręczeniem skromnych upominków przygotowanych przez kolegów z klas drugich oraz rożków obfitości wykonanych przez rodziców. 

W całej uroczystości pomogli koledzy z klas starszych angażując się w przygotowaną na tą okazję uroczystość. 

Dzień Nauczyciela

10.X.2008r
Dzień Papieski w szkole 

 

Uroczystym apelem przygotowanym przez panią I. Bekieszczuk oraz K. Burczyk przypomnieliśmy postać umiłowanego papieża Polaka Jana Pawła II, spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem "Barki" i choć na chwilę wśród zebranych zapanowała cisza i modlitewne skupienie. 


14.10.2008
Dzień Kolorowych Kapeluszy 

 

Odświętnie i jednocześnie w kolorowych czapkach i kapeluszach, zgodnie z zaleceniem Samorządu Szkolnego świętowaliśmy Dzień Nauczyciela w naszej szkole. Było uroczyście i zabawnie. Dziękujemy za apel przygotowany przez panie J. Srogę i E. Wójcicką uświetniający ten szczególny dzień. 

18.XI. 2008
Dzień bajkowy w szkole 

W tym dniu na korytarzu szkolnym zrobiło się bajkowo: był i czerwony kapturek, śnieżka, czarownice, diablątka, piraci, kot w butach,zastępy smurfów i wiele innych postaci bajkowych. Takie kolorowe dni w szkole z pewnością zostaną w naszych pamięciach jeszcze długo i będą powodem, dla których milej pomyślimy o szkole. Gratulujemy pomysłowości wszystkim dzieciom, które postarały się o ciekawy strój. 


Dzień Kolorowego Krawata

11.XI.2008
Święto Odzyskania Niepodległości 

 

Uroczystość 90-tych obchodów Odzyskania Niepodległości rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Kostomłotach z udziałem władz naszej gminy, kombatantów oraz przedstawicieli szkół: SP w Kostomłotach oraz Gimnazjum. Po mszy św. złożono wiązanki kwiatów na pomniku poległych. Dalsze uroczystości miały miejsce w GOOK-u. 

13.XI.2008
Przegląd pieśni patriotycznej
w SP Kostomłoty
 

 

W tym dniu uczniowie szkoły zaprezentowali pieśni o tematyce patriotycznej. 19.XII.2008
Jasełka 

 

To szczególny dzień w naszej szkole. Klasa Va pod kierunkiem wychowawcy p. E. Dziuby wprowadziła nas w nastrój Bożonarodzeniowy. Święta to czas przebaczania, jedności i szczęścia oby ten klimat utrzymywał się przez cały rok. 

Dzień Mikołajek i Śnieżynek

Wigilia

Karnawał

11.01.2009
WOŚP 

 

11 stycznia 2009 roku odbył się XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem było wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. Zebrano aż 32,6 miliona złotych! To o 500 tysięcy złotych więcej niż przed rokiem. W Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach o 15:30 wystąpiła kapela  - Kostomłocianie,popisali się uczestnicy koła muzycznego oraz odbył się występ zespołów działających przy GOK-u.  

Uczniowie naszej szkoły również uczestniczą w tej pożytecznej akcji. W tym roku zebrali kwotę 3950 zł. 


13.01.2009 - I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Krótkich Form Teatralnych w Mieczkowie 

 

Dnia 13 stycznia 2009r. uczniowie należący do szkolnego kółka teatralnego "Całkiem Atrakcyjna Paczka" z SP w Kostomłotach,prowadzonego pod kierunkiem pani Kamili Kostrzyckiej-Pełech, wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Krótkich Form Teatralnych w Mieczkowie o tematyce Bożonarodzeniowej. Młodzi aktorzy w pięknej, kolędowej oprawie zaprezentowali jasełka ukazujące problemy współczesnych ludzi zagubionych w świecie,szukających wartości innych niż sława i pieniądze. Jury przyznało klasie VIa -I miejsce a szczególne słowa uznania skierowano do Marcina Krowickiego za wspaniałą grę aktorską. N owe doświadczenia, radość tworzenia to jest to co mobilizuje tych młodych ludzi do uczestnictwa w kształtowaniu osobowości artystycznej i lepszego zrozumienia sztuki. 


 styczeń - luty 2009 zdominowany przez Konkurs Piosenki 

 

W miesiącu styczniu i lutym odbył Szkolny i Gminny Konkurs Piosenki. 

Uczestnicy zaprezentowali bardzo oryginalny i ciekawy repertuar. Był to czas zabawy, nauki i wielkiego dopingu, bowiem każda klasa miała swego przedstawiciela za którego trzymała kciuki. Niestety "wirus grypy" odrobinę pomieszał nam plany, dziesiątkując uczestników,uniemożliwiając im walkę o wygraną. Ostatecznie do etapu szkolnego przystąpiło18 solistów, do gminnego 14 z dwóch szkół: Mieczkowa i Kostomłot. 

Zwycięska grupa taneczna z Kostomłot pod kierownictwem pani Teresy Błądek

05.03.2009
Powiatowy konkurs recytatorski 

 

W dniu 05.03.2009 odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski. 

Uczestnicy reprezentowali szkoły:  

ze Szczepanowa, Środy Śląskiej, Mieczkowa, Ciechowa,  Karczyc oraz Kostomłot. 

21.03.2009
Dzień Otwarty w Przedszkolu 

 

Spotkanie odbyło się w dniu 21.03.2009 o godz. 10.00 

W programie: 

Zapoznanie rodziców ze zmianami dotyczącymi obniżenia wiekuobowiązku szkolnego na przestrzeni lat 2009-2012, dostępu dzieci pięcioletnichdo przedszkoli, procedury przyjmowania do przedszkola i innymi aktualnymi zmianami edukacyjnymi dzieci w wieku wczesnoszkolnym. 

 Prezentacja grup przedszkolnych 

 Przedstawienie"Balonowy świat zwierzą" 

 Twórcze zajęcia z dziećmi: 

 Sala 10 - "Cała Polska czyta dzieciom" 

 Sala 11 - "Tańce Przedszkolaków" 

 Sala gimnastyczna -"Piłki Edubal, chusta animacyjna" 

 Prezentacja zaplecza dydaktycznego 

 "Zdrowy poczęstunek" na stołówce szkolnej 

20.03.2009
Europa bliżej nas 

 

Dnia 20.03.2009 odbył się w naszej szkole Dzień Wiosny. Nie był to jednak zwyczajny dzień ale Dzień Europejski. W tym dniu każda z klas zaprezentowała jeden z krajów należących do UE. Były zatem kolorowe stroje, przysmaki poszczególnych państw, prezentacja zwyczajów i barw narodowych. Tak spędzony Dzień Wiosny zapewnił niecodzienną zabawę i dostarczył wiedzę na temat krajów UE. Na koniec odbył się przemarsz ulicami Kostomłot. 

Testy Kompetencji klas 6-stych

Spotkanie Polsko - Francuskie

7 kwietnia 2009
Dzień Służby Zdrowia 

 

8.04.2009r cała społeczność szkolna wzięła udział w apelu poświęconym DSZ. Na uroczystość   została zaproszona pani pielęgniarka. Bardzo bogaty program artystyczny przygotowały klasy IIa i IIb. Inscenizacje "Gucio i Maja" oraz "Dr Ząbek" wywołały lawinę śmiechu, a młodzi aktorzy odegrali swe role jak profesjonaliści.  

 

Na koniec, z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,królik i baranek wielkanocny z IVb wspólnie z kolegami z klasy złożyli życzenia świąteczne. Zapanowała miła i świąteczna atmosfera. 


Kwiecień - Maj 2009 
pod hasłem - wycieczek i zielonych szkół  

 

W miesiącach kwietniu i maju miały miejsce liczne wycieczki i wyjazdy na tzw. zielone szkoły. Uczniowie z utęsknieniem cze kali na ten rodzaj zdobywania wiedzy - gdzie teoria łączy się z praktyką. Wyjazdy stanowią okazję do odkrywania nowych pasji, uczenia się w grupie, poznania swoich możliwości, kształtowania więzi społecznych i odporności emocjonalnej. Matka natura jest niewątpliwie atrakcyjnym edukatorem a wspomnienia z wypraw pozostaną na długo w pamięci dzieci. 

26 maj Dzień Matki19.06.2009
Zakończenie roku szkolnego 2008/09 

 

Kolejny rok ciężkiej pracy za nami. W piątek 19 czerwca uczniowie pożegnali szkołę, by udać się na zasłużone wakacje. Pogoda doprawdy płatała figle, ale podczas uroczystości zaświeciło upragnione słońce. 

Było wiele wyróżnień i nagród, a także jak co roku przyznano szczególną nagrodę dla najsympatyczniejszego ucznia/uczennicy klas VI-stych. Tym razem tytuł najsympatyczniejszego ucznia przypadł uczennicy Jolancie Krzyżak z klasy VIa. Gratulujemy wszystkim, którzy odnieśli osobisty sukces a tym samym przynieśli dumę naszej szkole. 


26.06.2009
Lekcja historii 

  

Szczątki więźniów odkryte podczas prac budowlanych 3 lata temu w Piotrowicach zostały uroczyście przeniesione na pobliski cmentarz.Ustalono, że są to szczątki 45 mężczyzn nieznanej tożsamości i narodowości w wieku 18 - 65 lat - więźniowie byli prawdopodobnie ofiarami marszu śmierci. Dla nas wszystkich, a w szczególności dla uczniów naszej szkoły była to prawdziwa lekcja historii. Podczas uroczystości były chwile refleksji. Gdy podczas mszy św. w kazaniu przeczytano fragment z pamiętnika więźnia, poczuliśmy się tak jakby czas przeniósł nas do tamtych dramatycznych chwil wojennych. Zdarzenie to było naprawdę wzruszające a zarazem pouczające, bowiem wrogość człowieka wobec drugiego nigdy nie powinna się w historii dziejów ludzkości powtórzyć.