Wydarzenia 2009/10

_______________________________

Pobierz pliki

1.09.2009 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/10 

 

Podczas uroczystości świeciło słońce zapowiadając pogodny i owocny nowy rok szkolny. A zmian jest w tym roku wiele ponieważ klasy pierwsze rozpoczęły naukę szkolną wg nowej podstawy programowej. 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2009 

 

 

  

Troska o środowisko naturalne jest obowiązkiem każdego człowieka. Góry śmieci, które wytwarzamy każdego dnia stanowią niebagatelny problem. Jeszcze większym problemem jest beztroska ludzi, którzy w niewłaściwy sposób pozbywają się odpadów wyprodukowanych w swoich domach. To wszystko, co przestało nam być potrzebne, wyrzucane jest do wspólnego kosza, a w wielu przypadkach wywożone w ustronne miejsca naszej gminy, zamieniając je w dzikie wysypiska. 

18.09.2009 w ramach akcji Sprzątania świata uczniowie Szkoły Podstawowej
im. M. Konopnickiej w Kostomłotach wraz z nauczycielami sprzątali miejscowości, w których mieszkają. Zebrane śmieci segregowali wrzucając do odpowiednich pojemników tzn. szkoło do kontenera na szkło, opakowania plastikowe do koszy na plastik. Zatrważający jest fakt, że najwięcej śmieci było w miejscach spędzania wolnego czasu (boiska, skwery, place zabaw, parki). Pomimo obecności koszy, śmieci wyrzucane są obok nich. Świadczy to o beztrosce i braku zrozumienia dla dbałości o własne otoczenie.
 

Mam nadzieję, że postawa uczniów zwróciła uwagę mieszkańców na ten problem. To od nas wszystkich zależy, jaką Ziemię pozostawimy przyszłym pokoleniom. 

Dziękuję pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej za wsparcie i pomoc w organizacji akcji  

Jadwiga Sroga 

 

29.09.2009 

 

Wycieczka do Książa - Piękna nasza Polska cała 

 

Dnia 28.09.2009 klasy II i III wybrały się na wycieczkę do Wałbrzycha. Uczniowie podziwiali jesień w parku książęcym, wspaniałe tarasy, komnaty zamkowe w zamku Książ i stadninę koni. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem, choć pogoda była dżdżysta i mglista wycieczka była udana 


29.09.2009 

Wybory do Samorządu Szkolnego 2009/10 

 

W demokratycznych wyborach uczniowie mogli oddać głos na kandydata z listy. 

W głosowaniu brało udział 208 osób, w tym 4 głosy uznano za nieważne. 

  

W wyniku głosowania: 

Przewodniczącą szkoły została  

Aleksandra Śniatyńska 

  

Z-cą przewodniczącego  

Kamila Stafińska 

  

Sekretarzem  

Patrycja Marchewka 
8.10.2009 

Nasz chleb powszedni - "Patrzcie, ile rąk trzeba, aby zjeść kawałek chleba" 

Dnia 8.10.2009 wybrali się na wycieczkę do piekarni pani Beaty Boczar. Mieliśmy okazję obejrzeć cały cykl "powstawania chleba". Właścicielka pani Beata pokazała nam każdy zakątek piekarni, maszyny, urządzenia oraz opwiedziała o trudnej pracy piekarza. Panowie piekarze na naszych oczach mieszali, ważyli, formowali i wkładali chleb do pieca. Czekając na gorący, świeżutki chleb zajadaliśmy pizzerki, rogaliki i smaczne bułeczki, którymi poczęstowała nas pani Beata. Kiedy wreczcie chleb został wyjęty z pieca, zostaliśmy obdarowani gorącymi bochenkami, które po powrocie do szkoły schrupaliśmy z wielkim smakiem. Wycieczka dostarczyła wielu miłych przeżyć i uświadomiła, że chleb należy szanować. 9.10.2009
Dzień Papieski 


W tym roku Dzień Papieski ogłoszony pod hasłem 'Jan Paweł II - Papież Wolności'. Apel zorganizowany z tej okazji przypomniał nam, a w szczególności najmłodszym, o istnieniu człowieka, który tak wiele uczynił dla świata. 

Ślubowanie pierwszoklasistów 

13.10.2009 o godz. 9.00 w sali gimnastycznej, szkoły podstawowej, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas I. Uczniowie pod kierownictwem swych opiekunek Teresy Błądek i Ireny Bawaj przygotowały bardzo ładny program artystyczny. 
Całą uroczystość, a szczególnie moment pasowania upamiętnił fotograf.
 

14.10.2009
Dzień Edukacji Narodowej 

14.10.2009 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie z klasy Va pod kierownictwem pani Janiny Kasak przedstawili interesujący program artystyczny do śmiechu i łez. Uczniowie uczcili swych nauczycieli kwiatami i miłym słowem.  

Cyrkowcy w szkole

21.10.2009 

Wyjazd do opery na spektakl pt. 'Alicja w krainie czarów' 

Uczniowie klas I-III pod kierownictwem pań: Marii Targosz, Katarzyny Burczyk i Elżbiety Wójcickiej mieli możliwość uczestnictwa w przepięknym spektaklu, pod znanym dzieciom tytułem, 'Alicja w krainie czarów'.
Uczestnictwo w tego typu wydarzeniach kulturalnych przybliża dzieciom świat sztuki teatralnej, wzbogaca wnętrze dziecka pokazując, jednocześnie, inne formy rozrywki jakże odmienne od codzienności zdominowanej przez telewizor i komputer.
 23.10.2009 Przyjęcie grupy przedszkolaków do grona "braci przedszkolnej" 

"Jabłuszka" taką nazwę wybrały sobie dzieci z grupy 3-4 latków pod kierownictwem pani Bogusławy Czado z przedszkola w Kostomłotach. Dla naszych przedszkolaków był to pierwszy tak ważny debiut przed rodzicami. Wszystko poszło zgodnie z planem, a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

 

26.10 - 30.10.2009 

Tydzień Zdrowego Odżywiania 

W tygodniu zdrowego odżywiania dzieci uczą się prawidłowych nawyków żywieniowych, nie zapominają o drugim śniadaniu, często spożywają warzywa i owoce, rezygnują ze słodyczy i innych mniej wartościowych łakoci.  

A temu wszystkiemu mają pomóc codzienne zadania. Zatem były prace plastyczne, kanapki przygotowane przez uczennice klas VI-stych, wiersze i rymowanki. Akcja bardzo spodobała się uczniom co przejawia się w ich zadowolonych, nasyconych buziach. 

1.11.2009 Święto Zmarłych 

Listopad jest miesiącem, który sprzyja refleksji o przemijaniu. Nagrobne sentencje przypominają, jak kruche jest ludzkie życie. W tym wyjątkowym czasie składamy na grobach kwiaty, znicze.
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty i znicze (w Kostomłotach i Piotrowcach) na grobach tych, którzy przelali krew w obronie naszej ojczyzny.

4.11.2009 

Wycieczka do młyna - jak powstaje mąka. 

Dnia 4.11.2009 klasy III wybrały się do młyna znajdującym się w Ujeździe Górnym. Celem tej wyprawy było obejrzenie całego cyklu produkcji mąki. Praca komputerów, które sterowały całym zakładem wzbudziła w nas zachwyt i niedowierzanie. Wycieczka była ciekawa i dostarczyła wiedzy i wielu wrażeń. Jesteśmy bogatsi o jeszcze jedno doświadczenie. 10.11.2009
Apel z okazji Dnia Niepodległości oraz Przegląd Pieśni Patriotycznej 

W tym szczególnym dniu uczniowie naszej szkoły uczcili kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość rozpoczął apel klasy VIa pod przewodnictwem wychowawczyni pani Ewy Dziuby. Kolejnym punktem programu był Przegląd Pieśni Patriotycznej, którego organizatorem, jak co roku, jest pani Teresa Błądek. Każda klasa począwszy od najmłodszych jej przedstawicieli zaprezentowała po jednym utworze o treści patriotycznej.
Dnia 11 listopada przedstawiciele naszej szkoły, po uroczystej mszy św., złożyli kwiaty na grobie poległych w obronie ojczyzny.
 

 

20.11.2009
Happening "balony do nieba"
 

Nasza szkoła w roku szkolnym 2009/10 przystąpiła do programu "Szkoła z prawami dziecka" pod patronatem UNICEF. 

Dnia 20 listopada w 20 rocznicę ustalenia Konwencji o prawach dziecka, obchodziliśmy  Dzień Praw Dziecka a jego kulminacją był happening "balony do nieba".  O godzinie 11.00 wszyscy uczniowie zebrali się na boisku szkolnym z balonami na których, wypisane były najważniejsze prawa dziecka. Po odczytaniu ich balony wypełnione helem poleciały "do nieba". Momentowi wypuszczenia balonów towarzyszył zachwyt wszystkich zgromadzonych. 

4.12.2009
Mikołajki 

W tym dniu świętowano w naszej szkole "Mikołajki" 

Jak to mówią - Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci, a że prezenty dostało każde dziecko wniosek nasuwa się jeden:  

w naszej szkole są same kochane i grzeczne dzieci -  

ostatecznie Mikołaj wie lepiej :-) 

 

Jedne dzieci otrzymały smakowite prezenty inne były w kinie na filmie "Opowieść wigilijna". Wszyscy byli zadowoleni z otrzymanych podarków. Dziękujemy Mikołaju!!! 

 

Wystawa Szopek '09 

Już po raz kolejny Samorząd szkolny zorganizował wystawę szopek Bożonarodzenowych. Prezentowane szopki są naprawdę bardzo piękne. Wystawa potrwa do świąt. 

 

Bal Karnawałowy 2010 

Tańce, przebieranki i swawole...
Uczniowie szczególnie klas młodszych zaskakiwali pomysłowością. Byli piraci, królowie, batmany, pszczółki, wampiry, klowny, Hanny Montany i księżniczki. Właśnie księżniczek było najwięcej, bowiem przedszkolaki w tym roku brali udział w konkursie na "Bal księżniczek".
Ale chyba największym zaskoczeniem było przebranie naszych drogich pań nauczycielek ... Zgadnijcie kto to?
 

 

Dzień Babci i Dziadka 

Uczniowie klas młodszych jak co roku przygotowali dla swoich dziadków uroczystość z okazji ich święta. Było kolorowo i bajkowo, wierszowanie i z piosenką. Dziadkowie nagrodzili swych wnuczków gromkimi brawami i słodkimi buziakami w zamian otrzymali upominki wykonane przez dzieci. Na koniec pobytu w szkole dziadkowie udali się do sal, w których ich wnuczęta się uczą, na słodki poczęstunek.  

Ferie 2010 

Ciekawie zorganizowany czas podczas pierwszego tygodnia ferii zapewniły liczne wycieczki. 

 

1.02.2010 (poniedziałek) 

Kino "Księżniczka i żaba" 

Historia dziewczyny żyjącej w sercu Luizjany, Nowym Orleanie. Piękna księżniczka Tiana, bardzo zuchwała żaba i śpiewające aligatory są bohaterami tej baśniowej opowieści. 

 

_______ 

2.02.2010(wtorek) 

Lodowisko 


_______

2.02.2010 (wtorek)

"Panorama Racławicka"
 

Panorama Racławicka we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. 

 

_______

3.02.2010 (środa)
Szaleństwo na śniegu zapewnił wyjazd
na sanki do "Andrzejówki" 

_______

3.02.2010 (środa)
Kino "Avatar" 

Długo oczekiwany film Jamesa Camerona zrealizowany z wielkim rozmachem porównywalnym do Titanica 

 

 

Powitanie Wiosny 

Kolorowy korowód dzieci, piosenki i marzanna. Tak co roku uczniowie naszej szkoły pragną witać wiosnę. W tym roku zima dała się we znaki praktycznie wszystkim i nawet dzieci miały już dosyć białego puchu. Nastała wiosna, upragnione ciepło, zapach kwiatów i śpiew ptaków. 

 

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! 

Uroczysty apel wielkanocny wprowadził nas w nastrój nadchodzących świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie klas II-ich pod kierunkiem pani Iwony Bekieszczuk, Katarzyny Burczyk i Moniki Chudy-Majchrzak, przedstawili cudowny spektakl, który poruszył dogłębnie nasze serca, do tego wszystkiego w połączeniu z cudowną aranżacją. 


 

Światowy Dzień Zdrowia 

Szkolne koło PCK pod kierunkiem pedagoda szkolnego przygotowało apel uświetniający służbę zdrowia. Ciekawa aranżacja, gra aktorska uczniów i tematyka, przybliżyło naszym dzieciom ważne zagadnienie: Nasze Zdrowie. Po zakończeniu apelu zostały wręczone kwiaty naszej szkolnej pielęgniarce. 

 

Egzaminy, egzaminy 

Dnia 8.04.2010r. kolejny rocznik zmagał się z własnym stresem, licznymi pytaniami i zadaniami przystępując do sprawdzianu kończącego klasę VI-stą. Na wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać ale już dziś uczniowie relacjonują, że sprawdzian nie był trudny. No cóż zobaczymy jak to się przekłada na wyniki.  


W hołdzie ofiarom! 

Uczniowie i pracownicy szkoły uczcili minutą ciszy ofiary katastrofy lotniczej, w której zginęli dostojnicy naszego państwa z para prezydencką na czele.
To były trudne minuty, cisza a potem łamiący się głos naszej pani dyrektor, która podziękowała za chwilę skupienia i prosiła o wyjątkową postawę w dniach żałoby narodowej.

 

 

14.04.2010  

Ogólnopolski sprawdzian kompetencji trzecioklasisty 

W środę 14.04.2010 r uczniowie klas III przystąpili do "Ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji trzecioklasisty". Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9.00 czas trwania 90 minut.