wycieczki szkolne 2018/2019
____________________________
Integracja piątoklasistów

19 października uczniowie klasy V a i klasy V b spędzili aktywne przedpołudnie we wrocławskim Parku Trampolin Gojump. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była udana.

"Dywizjon 303 - historia prawdziwa" oraz Muzeum Broni

4 października uczniowie klas VII - VIII wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do kina na film "Dywizjon 303 - historia prawdziwa" oraz zwiedzili Muzeum Broni.

Śladami zabytków Dolnego Śląska

27 września 2018 r. uczniowie klas V c, VI a, VI b wraz wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę do Zagórza. Celem wyjazdu było zwiedzenie Zamku Grodno. Zamek ten, został wybudowany na szczycie wzgórza Choina (ok. 450 m n.p.m.) w północnej części Gór Sowich. Wzgórze to wznosi się nad doliną Bystrzycy Świdnickiej i jest to jeden z najbardziej malowniczo położonych zamków na Śląsku.
Dzień był tak ładny, że postanowiliśmy wyruszyć spacerkiem do zapory wodnej w Zagórzu Śląskim i podziwiać widoki roztaczające się wokół jeziora Lubachowskiego. Z zapory udaliśmy się na Zamek Grodno. Tutaj zwiedziliśmy zamek, poznaliśmy historię tego miejsca, wysłuchaliśmy legend i interesujących anegdot. Przy okazji mogliśmy też sprawdzić swoją wiedzę historyczną. Po spacerze i zwiedzaniu przyszedł czas na ognisko i kiełbaski, które wszystkim bardzo smakowały. Po obfitym jedzeniu, każdy mógł zmierzyć się w zawodach sportowych „strzały z łuku do tarczy”, był również czas na zakup pamiątek. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.Uczestnicy wycieczki