wycieczki szkolne 2016/2017
____________________________

Wycieczka do zakładu Bisek-Asfalt

Wycieczka klas: IVa i Vb do American Corner (biblioteka we Wrocławiu) 25.10.2016

Zajęcia były poświęcone tematyce: Architektura. Uczniowie widzieli jak pracuje drukarka 3D i sami wykonywali projekty w wymiarze 3D.

Wycieczka klasy 6b do Trampolin Park we Wrocławiu

Wycieczka do lasu

Kliknij, aby edytować treść...
Wycieczka do Myśliborza

Niedawno skończyły się wakacje, a my już wybraliśmy się na wycieczkę do Myśliborza, do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra”. Na miejscu nasza spora grupa została podzielona na trzy mniejsze, w ten sposób wszyscy swobodnie mogliśmy skorzystać z przygotowanych dla nas zajęć: fizycznych, biologicznych i chemicznych. Na fizyce omawialiśmy zjawisko fotosyntezy, wykorzystując do tego eksperyment z liściem bukszpanu. Następnie poszliśmy na biologię, podczas tych zajęć najpierw wyławialiśmy małymi sitkami z pobliskiego strumienia żyjące w czystej wodzie bezkręgowce, aby później zobaczyć je z bliska pod mikroskopem. Na chemii rozmawialiśmy o powietrzu, wykonując doświadczenie z balonem oraz świeczką
Po zajęciach i pysznym obiedzie mieliśmy czas dla siebie. Chętnie oglądaliśmy woliery z bocianami i innymi ptakami, które trafiły do Centrum na rehabilitację. Na boisku graliśmy w piłkę siatkową, w badmintona, czy w tenisa stołowego, było bardzo wesoło. Na koniec tego ciepłego i pełnego atrakcji dnia piekliśmy kiełbaski przy ognisku.
Drugiego dnia zaraz po pobudce i śniadaniu wyruszyliśmy z przewodniczką na naukowy spacer Wąwozem Myśliborskim. Podzieleni na niewielkie grupy, wypełnialiśmy karty pracy, rozpoznając przy pomocy atlasów gatunki drzew. Widzieliśmy też zadziwiającą paproć - języcznik zwyczajny, występującą jedynie na skałach zieleńcowych.
Pogoda nam dopisywała, szkoda, że wycieczka trwała tylko dwa dni. Chętnie zostalibyśmy tam dłużej, wypoczywając i ucząc się. 

Ola Laskowska kl. 6a