Wydarzenia 2021-22
Pożegnanie przedszkola
"Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole,
nową drogą pójdziemy odważnie!"

Dnia 23 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach dwa oddziały sześciolatków żegnały przedszkole. Podczas uroczystej akademii dzieci z grupy 0 "a" pod pieczą p. Haliny Rembiok i p. Izabeli Chimko oraz z grupy 0 b - prowadzonej przez p. Joannę Sierszeń - zaprezentowały się w dwóch niezależnych montażach słowno - muzycznych. Tematyka recytowanych przez dzieci wierszy oraz śpiewanych piosenek oscylowała wokół wspomnień z czasów przedszkolnych lat. Było
troszkę z humorem, a niekiedy z łezką w oku, ale z pewnością z dumą z osiągniętych w przedszkolu umiejętności i z odwagą wkroczenia w nowy etap edukacji. Sześciolatki zaprezentowały się również w tańcach; grupa "a" w tańcu polskim "Lelija" a grupa "b" w tańcu narodowym "Polonez".
Absolwenci przedszkola dostarczyli publiczności mnóstwa wrażeń i emocji.
Po programie artystycznym nastąpiła uroczysta chwila wręczenia dzieciom przez panią dyrektor Urszulę Wielgus dyplomów ukończenia przedszkola.
Ten dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci małych artystów oraz ichrodziców.
Wakacje:)
Grupa "Smerfy" z utęsknieniem wyczekuje wakacji i z tej okazji dzieci przygotowały piosenki zachęcające do obcowania z przepiękną przyrodą oraz do wesołego plażowania. Wiersz Marii Konopnickiej pt. "Poranek" niech będzie zachętą do wczesnego wstawania i aktywnego przeżywania letnich dni! Radosnych, bezpiecznych i udanych wakacji życzą "Smerfy":)
Wycieczka do Stajni w Sadkowie
4 latki wybraly się na wycieczkę do Stajni w Sadkowie. Poznały tam konika Dionkę:) karmiły go i jeździły na jego grzbiecie. To była niesamowita przygoda.

Dzień Mamy i Taty w grupie "Rybek"

W czwartek dnia 09.06.2022 grupa "Rybki" świętowała Dzień Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały pokaz tańców nowoczesnych, zaśpiewały rodzicom piosenki oraz powiedziały wierszyki. Po występie przedszkolaki miały okazję złożyć życzenia swoim rodzicom i obdarować prezentami.

Dzień Mamy i Taty w grupie 4- latków

4 latki przygotowały dla Rodziców krotki występ artystyczny. Były wierszyki, piosenki, tańce, a na koniec wspolna zabawa z Rodzicami.

"Życzymy Wam serdecznie
byście żyli nam Sto lat.
By słońce Wam świeciło,
Byście kwitli jak kwiat.
Dziękujemy Wam Rodzice
Za Wasze serca złote,
My urwisy Was kochamy
Pamiętajcie o tym!" 

Wspólne malowanie kredą

Jeden z dni czerwcowych, przedszkolaki z grupy 5a i 5b spędziły na wspólnej zabawie na świeżym powietrzu. Dzieci z obydwu grup malowały kredą po chodnikach tuż obok przedszkola. Następnie pokazywały sobie nawzajem prace, które wyrażały ich dziecięce zainteresowania i pasje. Po pokazie artystycznych zdolności, przedszkolaki wyruszyły na boisko i próbowały swoich sił w kręceniu hula hopem i grze w badminton.

Wycieczka do ATM Scena na Bielanach

2 czerwca przedszkolaki pojechały na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka.
W teatrze obejrzały spektakl „Zaczytana Kraina”, ukazujący fascynującą historię
rodzeństwa – Leny i Julka, którym książki służą do wszystkiego, tylko nie do czytania… Dzieci układają z nich tunele, konstruują forty i mury obronne, budują wieże. Pewnego razu, podczas zabawy poznają dwóch tajemniczych bohaterów bajek i nagle – kiedy dzieci chcą się z nimi zaprzyjaźnić – okazuje się, że nieczytanie wiąże się z poważnymi problemami… Nowi przyjaciele wprowadzają rodzeństwo w świat wyobraźni i pokazują, jakie skarby można ukryć za zwykłymi literkami. Historia, która porwała serce niejednego Młodego Widza, napełniła je pozytywną
energią i chęcią do czytania książek. 

Święto Szkoły

KRASNOLUDKI SĄ NA ŚWIECIE! KRASNOLUDKI SĄ NA ŚWIECIE!

Dnia 1 czerwca mieszkańcy globu świętują Międzynarodowy Dzień Dziecka.
I w naszym przedszkolu nie zabrakło atrakcji związanych z obchodami tego święta. Dodatkowo dzień ten był obchodzony w naszej placówce jako Święto Szkoły - Dzień Patrona. Bowiem 23 maja minęła 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej- polskiej poetki, która wyjątkowo umiłowała sobie młodych odbiorców, a której imię widnieje na sztandarze naszej szkoły. A co więcej - w tym roku - 2022 - przypada XX rocznica nadania imienia naszej placówce - imienia Marii Konopnickiej.
W przededniach wydarzenia przedszkolaki w sposób szczególny zostały zapoznane z postacią oraz twórczością tej wybitnej poetki, a do utworów jej poezji utworzyły prace plastyczne, kolaże, które zdobiły główny korytarz budynku. Śledziły losy Sierotki Marysi i Koszałka Opałka oraz Stefka Burczymuchy.  Grupa 0a stworzyła makietę z wioską krasnali. Najmłodsi poznali również wiersze „Tęcza”, „Pszczółki”, „Parasol” i inne, do których powstały piękne grupowe ilustracje. Aby uczcić to wyjątkowe święto, została zorganizowana uroczysta akademia, którą przygotowali nauczyciele i uczniowie zarówno ze szkoły podstawowej jak i z przedszkola, a widownię stanowiła cała społeczność szkolna i przedszkolna oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Kostomłotach. Dzieci z przedszkola wspólnie z uczniami zaśpiewali hymn Polski oraz hymn Szkoły, a sześciolatki w swoim programie artystycznym zaprezentowały tańce oraz wiersze i piosenki, których teksty stanowią twórczość
patronki szkoły - Marii Konopnickiej. Dzieci zagrały również na bum - bum rurkach. Barwne stroje dzieci, piękna dekoracja sali, w której odbywała się uroczystość dopełniły świetności wydarzenia. Po części uroczystej dzieci udały się do głównej sali przedszkola, gdzie każda z grup zaprezentowała swoje umiejętności w Przeglądzie Tańca Nowoczesnego. Po wręczeniu Dyplomów miały czas na radosną zabawę na świeżym powietrzu, konsumowanie łakoci oraz pogłębianie swoich koleżeńskich relacji.

Dzień Mamy i Taty w grupie Smerfy

Wszystkim Kochanym Rodzicom "Smerfy" wierszyki powiedziały, zatańczyły i zaśpiewały:)

Zapraszamy do obejrzenia występu, do którego podany jest poniższy link:

Wizyta u fryzjera i na poczcie

W dniu 26 maja dzieci z grupy "Smerfy" odwiedziły zakłady pracy i zapoznały się pracą fryzjerki i pracownika poczty. Dzieci oglądały warsztaty, narzędzia i wszystko, co wiąże się z wykonywanym zawodem. Może te edukacyjne zajęcia w przyszłości pomogą dzieciom w wyborze zawodu?

Zajęcia z ceramiki

Dzieci z grupy "Smerfy" wzięły udział w zajęciach z ceramiki. Poznały właściwości gliny i wykonały serduszka, które po obróbce i wypaleniu mogły podziwiać ich mamy z okazji swojego święta. Prezenty wykonane przez dzieci na pewno będą miłą i wzruszającą pamiątką :)

Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół.
Grupa Oa uczciła ten dzień aktywnościami plastyczno- technicznymi. Nie zabrakło również zajęć matematyczno- ruchowych oraz przydatnej wiedzy pozyskanej z prezentacji multimedialnej. Wiemy, jak ważne jest znaczenie tych owadów dla pozyskiwania żywności. Zwróciliśmy również uwagę na zagrożenia dla pszczół.
Tak mija czas w zerówce…
… nauka w zerówce to głównie edukacja przez zabawę.

🐎🐑🐓🐇🦙🐐 Wycieczka do Gałowa 🐎🐇🐓🐑🐐

18 maja Przedszkolaki z grupy 0a odwiedziły stadninę koni w Gałowie. Konie
pełnią bardzo wychowawczą rolę, ucząc odpowiedzialności, systematyczności i dyscypliny, wspaniale koją nerwy, rozwiajają wrażliwość.
Mieliśmy okazję przebywać z tymi zwierzakami, pielęgnować je, a nawet skorzystać z krótkich przejażdżek na dzielnym Tornado. Byliśmy również w Zagrodzie Edukacyjnej Ardena, gdzie karmiliśmy alpaki, świnki wietnamskie, kozy, kaczki, króliki, a nawet zebraliśmy jajka od kurek. Była to wspaniała wycieczka, spędzona na łonie natury. Uśmiech nie schodził nam z twarzy!

Dzień ślimaka

24 maja z okazji Dnia Ślimaka Sówki odwiedził ślimak Turbo :)

4-latki wspierają potrzebujących

18 maja 4- latki wybrały się pod Urzad Gminy, żeby wsypać nakretki do serduszka. Wspieramy potrzebujących jak tylko potrafimy :) 

#straznicylasow - Przytul się do drzewa

Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe.
Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu. W 2022 roku w tygodniu dobrych uczynków dla lasu zorganizowano ogólnopolską kampanię „PRZYTUL się do DRZEWA”. Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. My, przedszkolaki, włączyliśmy się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA! Kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.

Zajęcia ceramiczne i inne manualne w grupie 0"b"

ZAJĘCIA CERAMICZNE W GRUPIE 0 "B"i inne zajęcia przedszkolne z elementami art-terapii.
...bo radość tworzenia, samodzielność i dobra zabawa - ważniejsze niż efekt.

Konkurs plastyczny w przedszkolu

W ostatnich dniach kwietnia 2022 został przeprowadzony konkurs na najładniejszą pracę plastyczną pod hasłem " Piękno naszej planety". W konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, które pod opieką wychowawcy, wykonały piękne prace plastyczne. Dzieci pracowały samodzielnie i włożyły w wykonanie prac wiele wysiłku. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Zuzanna z grupy 6 latków. Drugie miejsce zajął Robert z grupy 4 latków a trzecie Gabriel z grupy 3 latków. Dzieci otrzymały dyplomy, nagrody i słodkości.

Spotkanie "Smerfów" ze strażakiem

Warsztaty rzeźbienia w glinie 5b

Kwietniowe działania Smerfów

Dzieci z grupy "Smerfy" w kwietniu miały pełne ręce roboty:) Najpierw przygotowały wielkanocne figurki z masy solnej, które po wysuszeniu malowały farbami. Następnie wysiewały zboże i rzeżuchę do doniczek z ziemią, do których włożyły pokolorowane jajeczka. Przygotowały również świąteczne kartki z życzeniami dla rodziców. Brawo dla pracowitych "Smerfów"!

🧑‍🚒🧑‍🚒🧑‍🚒 4 maja- Dzień Strażaka 🧑‍🚒🧑‍🚒🧑‍🚒

Święto strażaków i straży pożarnej, chociaż oficjalnie ustanowione dopiero w 2002 r., od setek lat obchodzone jest w Polsce w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej, św. Floriana.
Z okazji Dnia Strażaka Pani pedagog Jagwiga Frydryk zorganizowała dla
przedszkolaków spotkanie ze strażakiem. 6 maja przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, zapoznały się z niezbędnymi sprzętami potrzebnymi
strażakom. Mogły przymierzyć hełm oraz poczuc się jak strażacy za kierownicą wozu strażackiego. Grupy 3 i 4 latków razem z pania Dorota przygotowały dla Strazaka piękne laurka w podziękowaniu za poświęcony nam czas. 

Święta majowe

Pod koniec kwietnia zajęcia we wszystkich grupach poświęcone były świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja
Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i
utrwaliły symbole narodowe. Wykonały wspaniałe prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik: flagę Polski i godło. Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych. Podsumowaniem cyklu zajęć była uroczysta akademia przygotowana przez starszych kolegów ze szkoły, w której brały udział przedszkolaki z zerówek.

🌳🌳🌳 Ogólnopolska akcja „Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów” 🌳🌳🌳

Czy wiecie że w 2021 roku w naszym kraju było 96350 pożarów lasów?
Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? ponieważ nasi Strażnicy Lasów, czyli strażacy i leśnicy czuwają by się one nie rozprzestrzeniały.
W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę tworząc wirtualną GIGA interaktywną laurkę. Dzieci z Grupy 0a włączyły się w tworzenie tej gigantyczne ciepłej i wyjątkowej laurki, którą obejrzą Strażnicy Lasów.

Dzień Ziemi

Przedszkolaki wiedzą, że:

„Ci co lubią segregację
Otóż oni mają rację
Gdy w osobne pojemniki
Lecą papier szkło plastiki
A recykling trudne słowo
Chodzi o to by na nowo
Z naszych śmieci zrobić coś
Papier plastik albo szkło
Więc dorośli oraz dzieci
Posłuchajcie
Sprawą śmieci trzeba zająć się dziś
Żeby jutro dobrze żyć
Cały świat jest w naszych rękach
Właśnie o tym ta piosenka
Możesz dbać o cały świat
Chociaż masz niewiele lat”.

Wiosenny Konkurs Recytatorski

05. kwietnia w grupie 0a odbył się Konkurs recytatorski. Tematyką wierszy było „Co słychać w lesie?”. Przedszkolaki pięknie nauczyły się i wyrecytowały wiersze o leśnych zwierzątkach. Wiemy też, jak zachować się w lesie oraz co w nim słychać.
Wszystkim gratulujemy!

💙💙💙💙 Nie bądź zielony w temacie autyzmu,
w kwietniu bądź niebieski!!!
💙💙💙💙

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia
rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.
Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych.
W kwietniu razem promujmy empatię, otwartość i zrozumienia dla odmiennych
możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie twórzmy przyjazne otoczenie i pamiętajmy o tym jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Nie pozwólmy na izolację, dyskryminację i łamanie praw osób z autyzmem.
Zerówka poznała historię chłopca o imieniu Borys, który ma autyzm. Wiedzą, czym
jest tolerancja, empatia. Panie przeczytały książkę „Wszystkie koty są w spektrum autyzmu”, która wprowadziła do świata osób ze spektrum autyzmu. Powstały piękne prace plastyczne oraz grupy zintegrowały się tańcząc różne tańce. Została stworzona gazetka informacyjna dla rodziców. 
4 latki zapoznały się z zagadnieniem autyzm dzięki książce "Kasztany w czekoladzie " fundacji Paczkowe drzewo. Zrobiliśmy niebieskie motyle jako symbol utożsamiania się z dziećmi z autyzmem. Uczymy się tolerancji i akceptacji "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami"

🌷🌷🌷 Pierwszy Dzień Wiosny 🌷🌷🌷

Każda grupa 21 marca obchodziła 1. Dzień Wiosny.
4 latki miały dziś trudne zadanie do wykonania. Motylek dostarczył nam list od Pani Wiosny, pisała w nim, że została porwana i aby ją wypuszczono, Sowy muszą wykonać kilka zadań. Wiec do dzieła... ukladalismy zakodowany napis, liczyliśmy ptaki w gniazdach i wiele innych zadań.

Konkurs zimowy
„Pomagam dzikim zwierzętom przetrwać zimę”

Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza grupa dostała wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych. Los zwierząt nie jest nam obojętny i chcieliśmy wspomóc je w tym trudnym dla nich okresie. Dajemy dobry przykład innym, że należy dbać o przyrodę.
W ramach zadań konkursowych:
- spotkaliśmy się online na platformie zoom z leśnikiem Leszkiem Urbańskim- specjalistą służby leśnej ds. Ochrony i użytkowania lasu w nadleśnictwie Włoszakowice. Dowiedzieliśmy się o funkcjonowaniu lasu, pracy leśników, jak leśnicy chronią miejscową faunę i florę oraz, jak należy pomóc zwierzętom w czasie zimy. Prelekcję ilustrowały przepiękne zdjęcia z natury, np. wnętrza gniazda znajdującego się kilkanaście metrów nad ziemią. Wirtualny spacer nie zastąpi kontaktu z naturą, ale
kontakt z pasjonatem jest fascynujący i budujący młodych ludzi.
- Jesienią rozstawiliśmy na terenie przedszkola karmniki, które systematycznie uzupełnialiśmy ziarnami oraz rozwieszaliśmy kule tłuszczowe na drzewach. Obserwowaliśmy przylatujące ptaki, poznaliśmy ich nazwy, cieszyliśmy się na każdą wizytę w „ptasiej stołówce”.
- Razem z rodzicami zaangażowaliśmy się w przygotowanie domków dla jeży, które także stoją w okolicy przedszkola, jak i w naszych ogrodach. Podczas spacerów zaglądamy, czy znalazł się już właściciel.
- Zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, podczas których poznaliśmy zwierzęta, które robią zapasy na zimę, zasypiają. Wiemy, jak należy
zachować się w lesie, w parku. Znamy tropy zostawiane przez zwierzęta. Wiemy, jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę, co należy włożyć do karmnika, paśnika, a czego nie dawać, by zwierzętom nie zaszkodzić. Znamy zasady prawidłowego przygotowania karmy i ziarenek.
- Oglądaliśmy prezentacje, z której dowiedzieliśmy się, jakie są gatunki zagrożone wyginięciem oraz chronione w Polsce (jeż, żubr, sówka, ryś, wilk).
- Rodzice zaangażowali się w przygotowanie strojów zwierząt- wiewiórka, jeż, ryś, żubr, wilk. Zostało zorganizowane przedstawienie dla innych dzieci z przedszkola, by poznały bliżej te zwierzęta.
- Nauczyliśmy się piosenki o gatunkach zwierząt leśnych zagrożonych wyginięciem oraz chronionych w Polsce. Nagranie zostało wysłane na konkurs edukacyjny „Szkolne przygody gangu Swojaków”. Praca została wyróżniona.
- Bierzemy udział w programie edukacyjnym „Szkolne przygody gangu Swojaków”, którego celem jest ukazanie dzieciom piękna polskiej przyrody oraz odkrycie przed nimi sekretów otaczającego ich środowiska.
- Nie zabrakło zajęć plastyczno- technicznych: lepienie ptaków, saren, dzików z plasteliny, wyklejanie zimujących ptaków z papieru kolorowego, bibuły oraz prace plastyczne przedstawiające karmniki, paśniki.

Grupa 0a Słodziaki
Luty u Jeżyków

Zajęcia o pszczołach i pracy pszczelarza
w grupie "Smerfy"

W dniu 7 marca dzieci z grupy "Smerfy" na zajęciach obejrzały bajkę edukacyjną i prezentację multimedialną opowiadające o życiu pszczół i pracy pszczelarza. Dzieci miały także możliwość obejrzenia ula i narzędzi pszczelarskich, oraz przebrania się w strój pszczelarza. Zapoznały się także z różnego rodzaju miodem: lipowym, wielokwiatowym i rzepakowym; poznając ich kolor, zapach i konsystencję. Zajęcia te bardzo zainteresowały dzieci i wzbudziły w nich dużo emocji:)

🌷🌷🌷🌷 Dzień Kobiet 🌷🌷🌷🌷

8-go marca, w naszym przedszkolu, wszystkie grupy przedszkolne obchodziły Święto Kobiet. Zarówno dziewczynki z poszczególnych grup jak i Panie nauczycielki zostały pięknie obdarowane przez chłopców, za co serdecznie dziękujemy. Dzieci składały sobie nawzajem życzenia i wspólnie częstowały słodkościami. Dziewczynki z radością otwierały prezenty, potem razem z chłopcami i Paniami bawiły się na świeżym
powietrzu. Dzień upłynął wszystkim na wzajemnej życzliwości i serdeczności.

Kreatywne zabawy "Smerfów"

Dzieci z grupy "Smerfy" w lutym wykonały instrumenty z butelek plastikowych,
które zostały wypełnione różnego rodzaju ziarnami i nasionami. Dzięki temu dzieci doskonaliły umiejętność skupienia uwagi i koordynację wzrokowo-ruchową.
Również zabawa piaskiem kinetycznym zapewniła dzieciom wiele radości i korzyści: rozwinęły zdolności manualne, wyobraźnię oraz kreatywność. Formowanie budowli oraz tworzenie figur z piasku ma również właściwości relaksacyjne i terapeutyczne, taka zabawa jest przyjemna i pożyteczna:)

Zakładamy ogródek kwiatowy

Już w pierwszych dniach marca "Smerfy" udekorowały swoją salę pierwszymi wiosennymi kwiatami. Dzieci zaopatrzone w doniczki, ziemię i rośliny posadziły żonkile, hiacynty i pierwiosnki. Dowiedziały się przy tym, co jest potrzebne do wzrostu i rozwoju roślin, a przy okazji dobrze się bawiły:)
Niech żyje bal 🦸‍♀️🦹‍♀️🧞‍♀️🧛‍♀️🧚🏻‍♀️💃🕺
Kreatywnie u czterolatków
Ostatnio 4 latki miały bardzo ciekawe zajęcia. Poznaliśmy Indian, stworzyliśmy pióropusze i zatańczyliśmy taniec deszczu. Spróbowaliśmy swoich sił w ćwiczeniu jogi oraz stworzyliśmy Kodeks Zero Waste. Jesteśmy przyjaciółmi przyrody i ograniczamy wytwarzanie śmieci. 
❄️☃️❄️☃️❄️☃️❄️☃️ Zima u Słodziaków ❄️☃️❄️☃️❄️☃️❄️☃️
Muzykowanie w grupie pięciolatków
W dniach od 14 do 18 lutego dzieci z grupy "Smerfy" zapoznawały się z różnego rodzaju instrumentami i gatunkami muzycznymi. Poznały krótki życiorys Fryderyka Chopina i wysłuchały fragmentów utworów tego światowej sławy kompozytora, dowiedziały się również co to jest klucz wiolinowy, pięciolinia i nuty. Najwięcej radości sprawiła dzieciom gra na keyboardzie i gitarze klasycznej oraz instrumentach perkusyjnych.
GRUDNIOWO, STYCZNIOWO - ZIMOWO
PSZCZÓŁKI NIE ŚPIĄ... 
Dzień Babci i Dziadka
"Dziś dla babci słońce mamy
i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa
i piosenkę śpiewa wnusia.
Aby babcia i dziadunio w zdrowiu
długo żyli, aby uśmiech dla nas mieli
w każdej wolnej chwili."

Dnia 28 stycznia dzieci z grupy Smerfy uczciły Święto Babci i Dziadka recytując dla nich wierszyki i śpiewając piosenki.
Całe przedstawienie zostało sfilmowane, a można je obejrzeć kopiując lub klikając w poniższy link. Smerfy zapraszają na występ:)

https://drive.google.com/drive/folders/1Mi5gOkg8NefmxMv0Klmd3se1jZMyTEDv?usp=sharing
„Szkolne przygody gangu Swojaków”
Grupa 0a w roku szkolnym 2021/2022 bierze udział w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Program ma na celu pomóc nauczycielom i rodzicom pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska. Nowi bohaterowie Swojaki – wśród których są także zagrożone i chronione gatunki zwierząt, przybliżają dzieciom rozmaite regiony Polski, w których występują. Pokazują im co kryje przyroda i jak żyć z nią w zgodzie, ale przede wszystkim wyciągają dzieci na świeże powietrze, by razem obserwować magię natury!W ramach programu grupa wzięła udział w ogólnopolskim konkursie. Zadaniem dla przedszkolaków było nagranie filmu z artystycznym, zespołowym wykonaniem piosenki naszych bohaterów. Praca konkursowa została wyróżniona.
 ☺️Gratulujemy ☺️

Wszystkie kolory świata

Przedszkolaki z grupy Oa i Ob oraz uczniowie z klas 1-3 włączyły się w ogólnopolską akcję edukacyjną UNICEF Wszystkie kolory świata. Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci tolerancji i otwartości na  inne kultury. W ramach kampanii uczniowie zaprojektowali, uszyli szmaciane laleczki oraz nadali im imiona i wskazali kraj,            z którego laleczka pochodzi.
W  dniach 17- 29 stycznia w szkole odbyła się wystawa laleczek, na której  było można przekazać symboliczną darowiznę. Zebrane środki zostały  przeznaczone na na wsparcie programów szczepień ratujące życie dzieci w najuboższych krajach świata.

Dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę! 

„Mali wielcy odkrywcy”

Grupa Oa bierze udział w programie „Mali Wielcy Odkrywcy”. Celem programu jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata.
Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji.Słodziaki
wiedzą jak powstaje tęcza, jaki jest obieg wody w przyrodzie. Poznały załamanie i rozpraszanie światła, jakie ma kolory oraz znają wynalazki dające światło.
Dzień Babci i Dziadka w grupie Rybki
Święto Babci i Dziadka to wyjątkowy czas, pełen radości i ciepła. Z tej okazji grupa 5B przygotowała przedstawienie - Jasełka Bożonarodzeniowe. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Na koniec przedstawienia dzieci powiedziały wiersz dla dziadków oraz złożyły im życzenia. Występ dzieci z powodu niemożliwości zaproszenia Babć i Dziadków do przedszkola został nagrany na płyty DVD.
Przedszkolaki dokarmiają zimą ptaki
Jak każdego roku dzieci z przedszkola włączają się w akcję dokarmiania ptaków zimą. Dzieci poznały zasady prawidłowego przygotowania karmy i ziarenek dla ptaszków oraz wykonały prace plastyczne ilustrujące pomoc ptakom zimującym w Polsce.

🎄🎄🎄🎄🎄🎄 Wigilia 🎄🎄🎄🎄🎄🎄

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta, którym towarzyszy zawsze niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.
W dniu 17 grudnia 2021 r. odbyło się w naszym przedszkolu Spotkanie Wigilijne. Świąteczny nastrój przy dźwiękach kolęd udzielił się wszystkim. Na stołach nakrytych obrusem nie zabrakło słodkości i owoców. Dzieci w odświętnych strojach zasiadły do pięknie przystrojonych stołów wigilijnych razem ze swoimi paniami. Nasze przedszkole z radością  kultywuje obyczaje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia.
Jest to czas wspólnego ubierania choinek, ozdabiania przedszkola świątecznymi symbolami, przygotowywania niespodzianek dla rodziców oraz radosnego kolędowania. Wspólna Wigilia jest ukoronowaniem tych wyjątkowych, świątecznych chwil. Był to wspaniały dzień.
🎅🎅🎅🎅🎅 Mikołajki 🎅🎅🎅🎅🎅
W dniu 6 grudnia w przedszkolu pojawił się święty Mikołaj z uśmiechem na twarzy i workiem pełnym prezentów. Przedszkolaki z radością powitały tego wyczekiwanego, wyjątkowego gościa. Zaśpiewały dla niego piosenkę i zapewniły go, że były bardzo grzeczne oraz podziękowały za nowe zabawki i słodycze. Był to piękny, wesoły dzień dla wszystkich dzieci. Dziękujemy święty Mikołaju i zapraszamy za rok!

Akcja dla bezdomnych

W dniach 15-19 listopada 2021.w naszej szkole i przedszkolu przeprowadzono akcję
charytatywną pt.: „Jesienna zbiórka dla osób bezdomnych” przy współpracy z
Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu. Towarzystwo to w pierwszej kolejności zapewnia posiłek, kąpiel, odzież i dach nad głową, następnie
pomaga w znalezieniu pracy i powrocie do społeczeństwa. Naszym podopiecznym opowiedzieli o tym wolontariusze pani Ania, która przybliżyła dzieciom postać świętego brata Alberta i pan Filip.
W naszej szkole i przedszkolu przeprowadzono zbiórkę bielizny i środków do higieny
osobistej.Wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia tej szlachetnej akcji z całego serca DZIĘKUJEMY!:)

🐻🐻🐻 Dzień Pluszowego Misia 🐻🐻🐻

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada w przedszkolach w całej Polsce. Także i w naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień we wszystkich grupach wiekowych. Dzieci zapoznały się z historią Pluszowego Misia, poznały bohaterów popularnych bajek i filmów. Starsze grupy przedszkolne dowiedziały się o rodzajach niedźwiedzi występujących na świecie, ich zwyczajach i środowisku życia. Ponadto dzieci śpiewały piosenki o misiach, słuchały czytanych opowiadań oraz wykonywały prace plastyczne z "Misiem" w roli głównej. W Dzień Pluszowego Misia przedszkolaki wraz z paniami brały udział w grach i zabawach na terenie całego przedszkola, a na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy. 
Grupa 0a idąc śladami „pluszowego misia” miała zadania do wykonania- układanie misiowych puzzli, wyklejanie misia bibułą, prezentacja swojej przytulanki. Ćwiczyliśmy również położenie miśka względem różnych obiektów. musieliśmy „uleczyć” misia i dopasować plastry wg kodu. Na samkoniec skosztowaliśmy przysmak „Kubusia Puchatka”. Na koniec przedszkolaki otrzymały pamiątkowy medal.

#Wszystkie kolory świata

Przedszkolaki z grup 0a i 0b włączyły się do projektu edukacyjno-pomocowego UNICEF - WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Przedszkolaki podczas zajęć zebrały jak najwięcej informacji o geografii kraju a także o jego mieszkańcach, zwyczajach, kulturze. Informacje te nie tylko wzbogaciły ich wiedzę, ale posłużyły im do przygotowania swojej laleczki.Najmłodsi razem z rodzicami uszyli piękne lalki, które zdobią szkolny korytarz.
Dziękujemy za zaangażowanie. ☺️

🌻🌻🌻 Dzień życzliwości 🌻🌻🌻

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ma on służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Przedszkolaki włączyły się w obchody święta. To proste- wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych.
Panie zaprosiły do wysłuchania teatrzyku KamishiBai pt. „Ogród dobrych słów”.
Dzieci zapoznały się z krasnalem Życzliwkiem, wykonały piękne, uśmiechnięte buźki. W ciągu dnia nie zabrakło tańców integracyjnych. Dzień minął nam w życzliwej atmosferze.

Spektakl Na wsi

Piecio- i Sześciolatki z wizytą w MAGICZNYM TEATRZE MUZYCZNYM - spektakl pt. "Na wsi".

💙💙💙 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka💙💙💙
#dlakażdegodziecka

„Mam prawo żyć
Mam prawo być sobą
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą. Mam prawo kochać i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić.
Dziecka prawa poważna sprawa
Dziecka prawa to nie zabawa
Mogę się śmiać
Może się dziać pięknie
Pragnę być zdrowy, rosnąć w swoim tempie.
Mam prawo wybrać sam przyjaciół swych
Nie można mnie zmuszać do uczynków złych.
Mam prawo śnić
Mam prawo być inny
Mogę być słabszy lecz nie czuć się winny. Mam prawo śpiewać głośno kiedy chcę
Mam prawo płakać cicho, gdy mi źle.”

„Piosenka o prawach dziecka” Mała Orkiestra Dni Naszych

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników- tych których prawa są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 19 listopada dzieci wykorzystały w podejmowanych działaniach niebieski
kolor, jako symbol solidarności z rówieśnikami, którym pomoc niesie UNICEF. Nasze przedszkole przystąpiło do akcji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF - „Dla każdego dziecka, dzieciństwo!”
Przedszkolaki zapoznały się z zapisami Konwencji o prawach dziecka. Nauczycielki
zwróciły uwagę na dzieciństwo jako jeden z najważniejszych etapów rozwoju człowieka.
Przedszkolaki z grupy 0a udekorowały salę niebieskimi balonami, zaśpiewały piosenkę
„Piosenka o prawach dziecka” oraz wykonały piękne prace plastyczne ukazujące „Wymarzony świat dla dzieci w przyszłości”. Po grupowym quizie o prawach dziecka z balonem w nagrodę i Uśmiechem na twarzy przedszkolaki wróciły do domów bogatsi o cenną wiedzę.

🍂🍁🍄🍂🍁 Październik u Słodziaków 🍂🍁🍄🍂🍁

🍁🍂🍁 Październik w grupie JEŻY 🍁🍂🍁

Dzień Postaci z Bajek w grupie Jeży

Dnia 5 listopada obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, wywołują w nas wiele emocji zwłaszcza tych pozytywnych. W ostatnich latach stworzono wiele bajek, które pomagają dzieciom zrozumieć
otaczających ich świat. W ten dzień dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów, opowiedziały jakie bajki najbardziej lubią, poznały postacie z dawnych bajek, wykonały kilka zadań i świetnie się wspólnie bawiły 😄

🇵🇱 Święto Niepodległości 🇵🇱

W przeddzień Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przedszkolaki z naszego przedszkola uczciły ten dzień uroczystą akademią, podczas której zaprezentowały piosenki i wiersze o tematyce patriotycznej a także zatańczyły polskie tańce, m. in. "Klepany", "Lelija". Spośród piosenek pojawiły się m. in. takie tytuły jak: "Co to jest
niepodległość?“, “Polska moje miejsce", "Polska flaga", "Prząśniczka" i wiele innych. Nieodzownym momentem uroczystości było odśpiewanie hymnu Polski. Mali patrioci dumnie uczcili ten ważny dla naszej ojczyzny dzień.

🍌🍎🍐 Dzień Zdrowego Jedzenia 🍏🍌🍐

Witaminki, Witaminki.
Dla i dziewczynki.
Wszyscy mamy dziarskie minki,
bo zjadamy witaminki!

8 listopada to Dzień Zdrowego Jedzenia. Dzieci z zerówek przystąpiły do Ogólnopolskiej Akcji- Śniadanie daje moc! Tego dnia do przedszkola przyniosły zdrowe przekąski. 

Minęła jesień – O „b” Pszczółki

Pierwsze miesiące Zerówki już a za nami. Wraz z nowym rokiem szkolnym przybyło do naszej grupy kilka osób, ale już się poznaliśmy, polubiliśmy i dobrze się ze sobą czujemy. Każdy dzień jest pełen wrażeń, każdego dnia uczymy się czegoś nowego i
świetnie się przy tym bawimy! Są okazje do zabaw na świeżym powietrzu, zabaw w
kącikach zainteresowań oraz naszych twórczych uniesień -plastycznych, wokalnych
i tanecznych 😀. W trudnych sytuacjach możemy liczyć na pomoc pani oraz kolegów i
koleżanek. Razem jest raźnie, razem wesoło!!! 😀😀😀

🧚🏻‍♀️🧚🏻🧜🏻‍♀️🧜🏼‍♂️ 🦸🦹‍♀️ Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 🧜🏻‍♀️🧜🏼‍♂️🧚🏻‍♀️🧚🏻‍♂️🦸‍♀️🥷

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Miedzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci.
Zerówka przebrała się za Słodziaki. Gang Słodziaków to grupa zwierzątek. Mieliśmy m.in. sowę, jeża, żubra, wiewiórkę sarenkę, wilka, morświna.
4- latki zamieniły się w pieski z Psiego Patrolu. Pozostałe grupy również świętowały ten dzień w przebraniach.

Święto dyni u Sówek

Sowy 29 października świętowały Dzień Dyni. Poznaliśmy co w środku ma dynia, rozmawialiśmy o tym, co można zrobić z dyni. Wyczarowaliśmy pięknego dyniowego potworka. A na koniec ćwiczyliśmy motorykę małą, wyklejając dynie plasteliną.
Przerwa na czytanie -
bicie rekordu w czytaniu na przerwie
„Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych
to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.”
Jim Trelease

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną
zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.
27 października przedszkolaki brały udział w akcji ,,Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie” w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Paryski Pokaz Mody
3- latki i 4- latki w tym roku biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Poznajemy kontynenty-podróże w różne strony świata". W tym miesiącu poznajemy Europę i jej państwa. 27 października u Sówek  i 28. u Jeżyków zorganizowaliśmy Paryski Pokaz Mody. 
🍁🍂🌻🍁🍄🍂🌻🍁🍂🌻🍄🍁🍂🌻
Jesienny przegląd wierszy, piosenek i tańców
🍁🍂🌻🍄🍁🍂🌻🍄🍂💐🌻🍄🍂🍁
Dzień Edukacji Narodowej
„Trzeba mieć wielkie serce, by kształcić małych ludzi”.

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli i pracowników przedszkola. Przedszkolaki wykonały piękne laurki i papierowe kwiatki, które w "czarodziejskim koszyczku" zawędrowały do wszystkich pracowników naszej placówki.
DZIEŃ PAPIESKI
Z okazji Dnia Papieskiego zostały przygotowane gazetki okolicznościowe, nawiązujące do hasła tego dnia i pontyfikatu Jana Pawła II, które zostały ustawione na szkolnych korytarzach.
Uczniowie działający w szkolnym wolontariacie, przeprowadzili zbiórkę funduszy
na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta, co roku
obejmuje opieką zdolnych uczniów i studentów z małych miejscowości całej Polski.
Pomimo, że Jana Pawła II nie ma wśród nas, to ciągle na nowo ożywa – w swojej nauce, złotych myślach. Jest niedoścignionym wzorcem osobowym, który na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Przedszkolaki tego dnia mogły kupić pyszne babeczki, dzięki czemu wsparły program Fundacji.
Wycieczka Słodziaków do Muzeum Poczty
i Telekomunikacji we Wrocławiu
W październiku obchodzimy Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego (9.10) oraz Dzień Listonosza (18.10). Święta te były znakomitą okazją, by wybrać się na wycieczkę do Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt. „Filatelistyka dla najmłodszych". Dowiedzieliśmy się, czym jest znaczek pocztowy i do czego służy, jaki ma kształt i co może przedstawiać. Podczas lekcji poznaliśmy najważniejsze pojęcia filatelistyczne takie jak: klaser, znaczek
pocztowy, filatelista. Wspólnie obejrzeliśmy muzealne klasery, a w części warsztatowej sami zaprojektowaliśmy swój unikatowy znaczek pocztowy. Wiemy już czym zajmuje się listonosz. Była to wycieczka pełna wiedzy. 
Dzień Jabłka u Smerfów
🐻🦊🦉 Wrzesień u Słodziaków 🐻🦉🦊
Wrzesień w Zerówce obfitował w mnóstwo atrakcji, ciekawych zajęć i wesołej zabawy. Rozpoczęliśmy od wakacyjnych wspomnień.Stworzyliśmy „Kodeks Zerówkowicza”, który pomoże dzieciom w zgodnym i prawidłowym funkcjonowaniu w grupie. Jako, że do Zerówki dołączyli nowi koledzy, bawiliśmy się w różne zabawy integracyjne zbliżające dzieci do siebie oraz rozwijające ich wrażliwość na drugiego człowieka. Poćwiczyliśmy motorykę małą poprzez wykonywanie ćwiczeń grafomotorycznych, częste wycinanie i zabawy ze sznurkiem. Kolejnym omawianym przez nas tematem było bezpieczeństwo w drodze do przedszkola oraz na terenie przedszkola. Poznaliśmy podstawowe znaki drogowe oraz wykonaliśmy sygnalizator świetlny. Omówiliśmy, jak należy zachowywać się podczas przebywania na placu zabaw. Znamy numery alarmowe oraz zapoznaliśmy się również z zawodami policjanta, ratownika medycznego i strażaka. Ostatni tydzień września upłynął nam w jesiennym klimacie. Nasza sala przybrała jesiennych barw. Stworzyliśmy śliczny kącik z darami jesieni (zanim kasztany, orzechy, żołędzie umieściliśmy w koszyku, najpierw wykorzystaliśmy je do zabawy i liczenia). Poznaliśmy nazwy niektórych drzew liściastych oraz nauczyliśmy się rozróżniać ich liście i owoce. Wiemy też które grzyby są jadalne, a które trzeba omijać, ale nie niszczyć. Znamy dary Pani Jesień, te z sadu, ogrodu, parku i lasu. Powstały kolorowe, jesienne prace, które zdobią naszą sale.
🦊🦉🐻🐸🦊🦉🐸🐻🐸🦉🦊🐻🐸🦉🦊🐻
Dzień Chłopaka w przedszkolu
30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopca. Wszystkie grupy świętowały ten dzień w przyjaznej atmosferze. Na chłopców czekały różne ciekawe konkursy i zabawy. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku i oczywiście upominków. Chłopcy otrzymali ciekawe prezenty, a od dziewczynek kwiatuszki i kartki z życzeniami. Przedszkolne świętowanie urozmaiciły tańce i zabawy przy muzyce. Na zakończenie każdy chłopiec otrzymał dyplom i medal dla "super chłopaka".
Dzień Jabłka u Sówek
28 września świętowaliśmy Dzień Jabłka. Dowiedzieliśmy się wszystkiego o jabłkach, utrwalaliśmy kolory, poznaliśmy smakołyki, które można przygotować z jabłek. Nie mogło zabraknąć pracy plastycznej. Doskonaliliśmy przy tym motorykę małą. Na koniec ćwiczenia oddechowe. 

Dzień Przedszkolaka w grupie Jeżyki

"Jestem sobie przedszkolaczek
Nie grymaszę i nie płaczę
Na bębenku marsza gram
Ram tam tam ram tam tam..."

20 września w naszej grupie było wesoło i kolorowo za sprawą święta, a mianowicie Dnia Przedszkolaka. Dla dzieci był to również pierwsze takie święto obchodzone przez nich w przedszkolu, do którego uczęszczają od września. Był to niesamowity dzień! Nie zabrakło tańca, wspólnych zabaw, chwili dla fotoreportera oraz kolorowych baloników tak uwielbianych przez dzieci. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał wyjątkowy Dyplom Przedszkolaka. 
Idzie, idzie Pani Jesień, różne dary w koszu niesie,
ma tam liście, piękne, nowe, bardzo barwne, kolorowe.
I kasztany i żołędzie,rozsypuje wszędzie, wszędzie.
I też niesie jarzębinę na korale dla dziewczynek !
Wszystko piękne jest jak nowe i czerwone i brązowe,
no i żółte oczywiściei jest wszędzie uroczyście !


23 września przedszkolaki powitały Panią Jesień, która odwiedziła nas z wiklinowym koszem pełnych darów. Zaprosiła nas do wspólnej zabawy, rozwiązywania zadań i zagadek o jesieni. Dzieci chętnie wykonały jesienne prace plastyczne. Wybraliśmy się również na spacer w poszukiwaniu jesieni. Mamy nadzieję, że tak miło powitana
jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!
Wycieczka do Chwalimierza
W Dniu Przedszkolaka Nauczycielki starszych grup przygotowały dla Dzieci wielką atrakcję. Wycieczkę! Odwiedziliśmy wieś Chwalimierz, a w niej gospodarstwo Tumi Tur. Na dzieci czekała moc atrakcji z ziemniakiem w roli głównej. Przedszkolaki poznały historię ziemniaka, obserwowały jak rośnie, dowiedziały się jakie pyszności można przyrządzić z ziemniaków. Ziemniaczana wieża, rzut ziemniakiem do kalosza, przeciąganie liny to niektóre z atrakcji, które czekały na dzieci. Nie mogło zabraknąć zwierzątek- koniki, kurki, króliczki, a nawet świnki wietnamskie :) Dbanie o zwierzęta to nielada wyzwanie. Po ciężkiej pracy czas na zasłużony odpoczynek. Usiedliśmy razem przy ognisku i zjedliśmy upieczone ziemniaczki.
Dzień kropki u trzylatków
Dzień kropki oraz zajęcia matematyczne
w grupach 5B i 5A
Dzień kropki
Opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter
H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją powołania w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność młodych ludzi i zachęcać ich do tworzenia. Nauczycielki zorganizowały więc 15 września takie działania, które pomogły dzieciom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim była oczywiście kropka.Obchody
Międzynarodowego Dnia Kropki zaczęły się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti. Dziecięca pomysłowość bywa nieograniczona, podczas takich zajęć powstały jedyne w swoim rodzaju „nakropkowane” kompozycje plastyczne.
Słodziaki 🦊🐻🐸

Przedszkole serdecznie przywitało dzieci po wakacjach. Panie przygotowałymnóstwo atrakcji- zabawy integracyjne, zabawy muzyczno- ruchowe. Słodziakimiały wiele okazji do wspólnych zabaw z rówieśnikami – w sali i na placu zabaw.Wspólnie przygotowaliśmy grupowy kodeks przedszkolaka, stworzyliśmy drzewkoprzyjaźni. Powspominaliśmy wakacje. 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
„Idziemy do przedszkola
przedszkole już nas woła.
Lalki, misie, klocki lego,
a więc rękę daj kolego!
Poskaczemy, pośpiewamy,
dobry humor tutaj mamy”

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu.
Przedszkolaki wyruszyły do swoich grup, gdzie spotkały zarówno swoich dobrze
znanych kolegów, jak i całkiem nowych, którzy w naszym przedszkolu stawiają
dopiero pierwsze kroki. Dzieci z najmłodszej grupy przezwyciężają pierwsze rozłąki z rodzicami. Trochę żal rozstawać się z mamą, jednak koledzy i całe mnóstwo zabawek pomagają wejść do sali. Nauczycielki bardzo starają się pomóc dzieciom zaadaptować w nowym środowisku. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci, z dnia na dzień będą stawały się prawdziwymi, roześmianymi przedszkolakami.
Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu. Aby
ten nadchodzący rok był okazją do zdobywania nowych doświadczeń i pierwszych
kontaktów rówieśniczych. Rodzicom życzymy dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci. Zapraszamy również do współpracy i
aktywnego udziału w życiu przedszkola.