Wydarzenia 2022-23
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
"Ty i ja, Ty i ja, Ty i ja,
Misie szare, misie szare obydwa.
I kochają się te misie,przytulają swoje pysie,
Misie szare, misie szare obydwa."

Ten dzień był zmisiowany!Dzieci poprzez animację poznały historię powstania maskotki" Teddy bear" tańczyły z misiami, a w zabawie muzyczno-ruchowej same zamieniły się w misie. Wykonały też pracę plastyczną wg jednej z trzech propozycji technik; rysowały samodzielnie misia lub odrysowywaly elementy misia od figur
geometrycznych. Bardziej odważni wycinali elementy misia z kolorowego
papieru. Najważniejsze, że każdy był zaangażowany w wykonanie własnej pracy!
Piotruś Pan 
Dnia 22 listopada grupa Jeżyków, Sówek i Słoneczek wybrały się do Strzegomskiego Centrum Kultury na spektakl - musical pt. "Piotruś Pan". Wysoki poziom artystyczny gry aktorów wzbogaconej o efekty audiowizualne zrobił na naszych małych odbiorcach sztuki ogromne wrażenie! Lubimy wycieczki! Zwłaszcza te do teatru! :)
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka #unicefpoland
#WorldChildrensDay
🇵🇱  Święto Odzyskania Niepodłegłości 🇵🇱
#SzkołaDoHymnu
Piosenka "Polak przedszkolak" w wykonaniu grupy "Smerfy" z okazji 11 listopada
Dzień postaci z bajek
W dniu 4 listopada "Smerfy" obchodziły "Dzień postaci z bajek". W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola stroje lub rekwizyty dotyczące ulubionych baśni i bajek, które zostały ukryte pod granatowym materiałem. Zadaniem dzieci było – po wyciągnięciu stroju lub rekwizytu – odgadnięcie i połączenie ich z odpowiednią bajką. Dzieci z chęcią i radością wykonały zadanie :)
Moja mała Ojczyzna - wycieczka po Kostomłotach
Sześciolatki z grupy "Rybki" i "Smerfy" w ramach realizcji tematu "Moja mała i wielka ojczyzna"odbyły pieszą wycieczkę po Kostomłotach. Dzieci obejrzały miejsca użyteczności publicznej takimi jak: Urząd Gminy Kostomłoty, Bank Spółdzielczy w Oleśnicy Oddział w Kostomłotach, Gminny Ośrodek Kultury, oraz miejsce kultu religijnego – kościół katolicki pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z przylegającym do niego cmentarzem. Przedszkolaki poznały również sklepy: warzywniak, zabawkowy, piekarnię i kwiaciarnię. Wszystkim dzieciom podobała się wycieczka, podczas której wiele się dowiedziały i nauczyły tym bardziej, że piękna jesienna pogoda sprzyja
długim spacerom:)
Październik w grupie "Smerfy"
W październiku u "Smerfów" dużo się działo. Oprócz spacerów i wycieczek pieszych (do marketu "Stokrotka", na pocztę) dzieci pojechały na wycieczkę autokarową do Kątów Wrocławskich na koncert chopinowski oraz spacer po Parku Staromiejskim. Po powrocie ze spaceru wykonały w grupach pracę plastyczną pt. "Jesienne bukiety". Na zajęciach edukacyjnych badały strukturę wybranych warzyw, oglądały je w całości oraz przez lupę.
Przegląd piosenek o jesieni
28 października w naszym przedszkolu odbył się przegląd piosenek o jesieni. Wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały, przygotowane wcześniej piosenki i tańce, dotyczące tej pięknej pory roku. Dzieci wystąpiły w ubraniach w kolorach jesiennych liści i pogody. Towarzyszyły im różne rekwizyty, takie jak: parasolki, opaski, chusty. Dziewczynki ze starszych grup odegrały rolę " Pani Jesień". Na
zakończenie występu Pani Asia wręczyła przedszkolakom dyplomy i nagrody za udział w konkursie pt. "Jesienne inspiracje", organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Kostomłotach. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.
Kolory jesieni w wykonaniu grupy "Smerfy"
Już owoców pełen kosz w wykonaniu grupy "Smerfy"
https://youtu.be/pdh8eqoDrnQ
Przedszkolaki na koncercie Chopinowskim
Końcem października przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w audycji muzycznej "na żywo" pt.: "Nazywam się Chopin. Fryderyk Chopin!", Artyści muzycy w osobach pani Iwony Leroch, pana Piotra Leroch i pani Julii Noga zaprezentowali małym odbiorcom sztuki muzykę klasyczną skomponowaną przez sławnego na całym świecie Polaka - Fryderyka Chopina. Wysłuchaliśmy utworów granych na flecie poprzecznym oraz keybordzie (choć dzieci wiedziały, że Chopin grał na fortepianie). Artyści zaśpiewali pieśni tenorem oraz sopranem. Koncert był nie lada wyzwaniem
dla przedszkolaków, ponieważ jego niecodzienna forma pozbawiona była wszelkich efektów wizualnych, a wymagała "koncertowego savoir-vivre". Była to poprostu czysta muzyka zaserwowana w stylu brillant.
Mamy nadzieję, że wydarzenie to przyczyni się do zwiększenia grona miłośników muzyki klasycznej a przede wszystkim utworów Chopina.
Wycieczka na pocztę
18 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. W tym dniu starsze
przedszkolaki złożyły życzenia pracownikom kostomłockiego punktu pocztowego oraz wręczyły kwiaty. Uczymy się szacunku do drugiego człowieka, wdzięczności za jego trud pracy.
Wycieczka do sklepu
W piątek 14 października grupy sześciolatków miały okazję odwiedzić supermarket "Stokrotka" w Kostomłotach. Dzieci wraz z paniami zwiedzały poszczególne stoiska w sklepie i zapoznawały się z określonymi grupami towarów. Największe zainteresowanie budziły stoiska z warzywami i owocami. Dzieci chętnie zadawały pytania o nazwy różnych produktów, określały również swoje ulubione artykuły. Wycieczka zakończyła się kupnem kilku produktów i symbolicznym poczęstunkiem.
Sałatka owocowa
"Jesienią, Jesienią sądy się rumienią..."
5 latki postanowiły wykorzystać owocowe dary jesieni i przyrządzić pyszne sałatki. Na stołach królowały jabłka, gruszki i śliwki. Dzieci uczyły się krojenia, organizacji oraz dbania o porządek w miejscu pracy. Było bardzo pysznie :)
Kodowanie na dywanie
Wrzesień "Słoneczka"
Minął wrzesień, witamy jesień - "Słoneczka"
Dzień Chłopca u "Słoneczek"
Dzień chłopca za nami. Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty i poczęstowały słodkościami. Poza tym - jak zwykle - świetnie się bawiliśmy. Dzis na tapecie - oprócz Dnia Chłopca - grzybki, las i "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludkow". Nie zabrakło też zabaw ćwiczących umiejętności kodowania, programowania.
Dzień Chłopaka
30 września 2022 wszystkie grupy przedszkolne świętowały Dzień Chłopca. Dzieci brały udział w specjalnie na tę okazję przygotowanych zajęciach, uczestniczyły różnych zabawach przy dźwiękach wesołej muzyki. Ważnym elementem dnia było składanie sobie życzeń oraz wręczenie medali, dyplomów i prezentów. Pomiędzy zabawami dzieci częstowały się słodkościami, przygotowanymi przez rodziców.
Dzień jabłka w "Pięciolatkach"
Jak było? - Było pysznie!!!
* zabawy sensoryczne z jabłkiem; dotykanie, wąchanie, smakowanie, poznanie budowy jabłka;
* zabawy matematyczne z jabłkami;
* wysłuchanie wiersza J. Brzechwy pt. "Entliczek - Pentliczek";
* wykonanie pracy plastycznej "Jabłuszko z robaczkiem" - wydzieranka;
* kodowanie na dywanie - układanie jabłka z kolorowych kubeczków na macie do kodowania - wg wzoru.
Dzień jabłka w grupie O a i b

Powitanie JESIENI w grupie "Smerfy"

"Dzisiaj do przedszkola przyszła pani JESIEŃ
w ogromnym koszyku różne dary niesie:
czerwone jabłuszka, złociste gruszeczki,
zielone ogórki, niebieskie śliweczki.
Kolory jesieni żółte i brązowe,
czerwone, zielone i pomarańczowe!"

Przy dźwiękach muzyki, pląsając i śpiewając Smerfy powitały JESIEŃ.
Również podczas spaceru dzieci obserwowały pierwsze oznaki jesieni: puste gniazda jaskółek, zmieniające barwę liście, tkane przez pajączki babie lato. To już wrzesień, przyszła JESIEŃ......

Spotkanie z policjantem

"KTO DROGOWE ZNAKI ZNA, TEN BEZPIECZNY JEST JAK JA"
Wyjście na skrzyżowanie

Grupy pięciolatków -"Sówki" i "Słoneczka" - początkiem września wybrały się na
pobliskie skrzyżowanie. Celem wydarzenia była praktyczna nauka przechodzenia
przez jezdnię w wyznaczonym miejscu, poprzedzona ćwiczeniami w przedszkolnej
sali oraz obejrzeniem krótkiej animacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
pieszych. Podczas spaceru dzieci rozpoznawały znaki, m.in. "Uwaga, dzieci!" oraz "Agatkę". Po spacerze i zabawach na świeżym powietrzu wykonały znaki drogowe.

Dzień Przedszkolaka

20- tego września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Dzieci brały udział w tym dniu w różnych zabawach i atrakcjach, przygotowanych przez nauczycieli. Dzieci z grupy "Rybki" malowały plakat pt: "Dzień Przedszkolaka o jakim marzę", o którym później opowiadały. Przedszkolaki wspólnie tańczyły do muzyki oraz dzieliły się przyniesionymi na tę okazję słodkościami. Na zakończenie dzieci
otrzymały symboliczne naklejki. W innych grupach były to medale i dyplomy.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
dzień odwagi w tworzeniu i odkrywania talentów

Tego dnia dzieci z naszego przedszkola obejrzały krótką animację - historię dziewczynki o imieniu Vashti, której nauczycielka pozwoliła uwierzyć we własne siły, dzięki tak prozaicznej czynności jak narysowanie kropki. Kropka zatem była motywem przewodnim wszystkich zajęć;
"Wędrująca kropka" - starsze dzieci umieszczały kropkę na macie do kodowania wg usłyszanych poleceń, np. "trzy kratki w prawo", "pięć kratek w dół", itp.
"Symbole ukrytych talentów"- wyodrębnianie zbiorów, przeliczanie, odkrywanie i nazywanie własnych zainteresowań i mocnych stron.
Na koniec dzieci z wykorzystaniem farb plakatowych rysowały "obraz w ramce" przy użyciu kropek, ćwiczyły rączki poprzez ugniatanie kropek z plasteliny, układały rytmy z kolorowych kropek oraz - młodsze dzieci - dały wyraz radosnej twórczości własnej poprzez wykonanie pracy odciskami swych paluszków.
Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie kropkowanych (często własnoręcznie) ubrań!

Poniżej link do animacji o Vasti