Informacje na bieżąco!
_______________________
Konsultacje z rodzicami w roku szkolnym 2022/2023

Zakup defibrylatora
Z inicjatywy Rady Rodziców przeprowadzono kiermasz ciast, z którego pieniądze zostały przeznaczone na zakup defibrylatora.

KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ
Nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnej kampanii promującej czytanie i oswajającej uczniów z korzystaniem z zasobów biblioteki.
NIEKALENDARZ to inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. Składa się z 12 kart, z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę.
Na każdy miesiąc opracowano zestaw wyzwań czytelniczych. Uczniowie otrzymują  szablon miesięcznego wyzwania motywującego do codziennego czytania przez minimum 7 minut.

Pobierz pliki


Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym bierze udział w kolejnej edycji kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej.
Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatny zarówno dla szkół, jak i samych dzieci.

Szkoła Podstawowa w Kostomłotach została zakwalifikowana do udziału w II edycji programu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” prowadzonego przez Kulczyk Foundation i sieć Rossmann. Uczennice szkoły będą miały zapewniony darmowy dostęp do podpasek podczas roku szkolnego 2022/2023.
Celem Programu jest przeciwdziałanie problemowi ubóstwa i wykluczenia menstruacyjnego w Polsce poprzez zwiększenie dostępu do środków higieny menstruacyjnej oraz wiedzy nt. menstruacji i dojrzewania w szkołach funkcjonujących na terenie Polski.

Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży
Dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Poniżej link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD:brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/ .

Termomodernizacja Budynków SP Kostomłoty
Realizując w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 - Oś Priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna Działanie 3.3 Efektywność energetyczna 
w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym, Poddziałanie 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym zadanie pod nazwą:

„Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Średzkiego i Gminy Kostomłoty”

wykonana została instalacja fotowoltaiczna dla wytwarzania energii na potrzeby budynków Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach
Instalacja składa się z 125 paneli o mocy 395 W każdy. Całkowita moc instalacji – 49,375 kW.

Kolejnymi etapami termomodernizacji będzie docieplenie budynków oraz montaż pomp ciepła.Termo


Pomoc dla UkrainyNasza szkoła została partnerem Dolnośląskiego
Klastra Edukacyjnego.Aktualny rozkład jazdy autobusów ważny od 03.09.2021r.


Insta.Ling już dla nas!

Nasza szkoła przystąpiła do XV Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Dostęp do systemu jest bezpłatny dla nauczycieli, uczniów i rodziców.Program Insta.Ling to skuteczna nauka słówek: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz ortografii języka polskiego. Szczegółowe informacje znajdziesz: https://instaling.pl/

23 czerwca odbyła się Gala Finałowa podsumowująca tegoroczną edycję programu Być jak Ignacy. Nasza szkoła została laureatem
w kategorii Nagrody Specjalne.

Laptopy dla uczniów 
W tym tygodniu Szkole Podstawowej w Kostomłotach Władze Gminy  przekazały laptopy do pracy zdalnej dla uczniów z projektu grantowego pn.
 "Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
w systemie kształcenia zdalnego".
 Laptopy te mają ułatwić zdalną naukę uczniom szkoły.


W lipcu Gmina Kostomłoty pozyskała laptopy kolejne 12 laptopów z rządowego programu “Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Nasza placówka z Programów “Zdalna szkoła” i “Zdalna szkoła plus” otrzymała łącznie 21 laptopów, które ułatwiły prowadzenie zdalnej edukacji, a teraz będą pomocne od września uczniom w nauce, a nauczycielom w pracy.

Specjaliści z PPP współpracujący z naszą szkołą radzą:

Pobierz pliki


WAŻNE INFORACMJE O KORONAWIRUSIE

Pobierz pliki


Szkoła pracuje w programie 
"AKTYWNA TABLICA w SZKOLE " 

Nasza szkoła dołączyła do programu edukacyjnego Eduelo.pl.
Eduelo jest ptatformą online wspierającą edukację dzieci realizujących program szkoły podstawowej. Platforma wykorzystuje techniki gamifikacji, znane z gier komputerowych. Techniki te silnie motywują uczniów do kontynuacji nauki i sprawiają, że jest ona przyjemną formą spędzania czasu.

https://www.eduelo.pl/


Godziny pracy sekretariatu
 


poniedziałek: 7:00 – 15:00
wtorek: 7:00 – 15:00
środa: 7:00 – 15:30
czwartek: 7:00 – 15:00

piątek: Sekretariat nieczynny
dla interesantów


Wpłaty za posiłki przyjmowane są do godziny 13:00

Ceny posiłków

Przedszkole:

śniadanie - 3 zł
obiad - 4 zł
podwieczorek - 2 zł


Szkoła:

śniadanie - 3 zł
zupa - 2,50 zł
obiad - 6 zł


Uwaga Pomoc! - Bezpłatna infolinia!


Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że od 1 października 2019 roku została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. 
Każda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

Oficjalna strona projektu: www.liniadzieciom.pl


Wpłata na Radę Rodziców - 50 zł

e-podręczniki w edukacji

Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami e-podręczników na stronie www.epodreczniki.pl
E-podręczniki to przyszłość szkolnictwa. Warto sięgnąć po materiały, które oprócz tego, że są zupełnie za darmo, wzbogacą wiedzę naszych dzieci. E-podręczniki dostępne dla każdego od przedszkolaka do licealisty!

Między innymi: 

Świat pod lupą.
Choć aura coraz częściej płata figle, to jednak latem śnieg nie pada. Dlaczego? Po odpowiedź trzeba sięgnąć do e-podręcznika do przyrody. Tam również można odesłać tych, którzy zechcą się przekonać, że bardzo ciężkie przedmioty łatwo przestawić z miejsca na miejsce, o ile wie się jak! Autorzy przygotowali wiele obserwacji i doświadczeń, które uczniowie wykonają za pomocą dostępnych materiałów zarówno w domu, jak i w szkole. Trudniejsze fragmenty zilustrują filmy.

Panoramiczne podróże.
Dzięki fotograficznym panoramom uczniowie korzystający z e-podręczników będą odbywać wirtualne podróże. „Odwiedzą” np. Czarnolas, gdzie żył i tworzył Jan Kochanowski.
Panoramiczna interaktywna fotografia, bo taką niespodziankę przygotowuje dla uczniów zespół e-podręczników, robi ogromne wrażenie. Czujemy się tak, jakbyśmy przenieśli się do sfotografowanego miejsca. Przedmioty i wszelkie obiekty na nim widoczne zdają się dostępne na wyciągnięcie ręki. Mamy poczucie, że można ich dotknąć.

Nauka w trzech wymiarach.
Piramida Cheopsa w miejscu warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Spacer w głębi lasu z możliwością podpatrywania żyjących w nim dzikich zwierząt. A nawet dostępny na wyciągnięcie ręki słynny kamień z Rosetty pokryty hieroglifami z 196 r. p.n.e. To tylko nieliczne wizualne atrakcje edukacyjne przygotowywane dla uczniów w technologii 3D.

Nowatorska Gramatyka.
W gimnazjalnym e-podręczniku do języka polskiego kurs gramatyki jest niezależny od podrozdziałów literackich i lekcji kształcących kompetencje komunikacyjne. Lekcje gramatyczne mają wiele treści dodatkowych – także do samodzielnej nauki. Autorski wykład uzupełniają liczne ćwiczenia.

Internetowa biblioteka wolnych lektur.
Do projektu e-podręczników dołącza darmowa biblioteka internetowa Wolne Lektury. Dzięki niej uczniowie będą mieli nieograniczony dostęp do ponad 3 tys. zdygitalizowanych utworów literackich, w tym do wielu lektur szkolnych.

Zachęcamy do korzystania. Bądź e-uczniem XXI wieku!

Dolnośląski Kurator Oświaty
mgr Beata Pawłowicz

Uwaga!

Informację o sprawozdaniu finansowym 
Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej 
w Kostomłotach 
można znaleźć na stronie bip.kostomloty.pl
.